nahoru

Autobusem, na který se ve Francii střílelo, cestovaly děti ze základní školy na Plzeňsku

ČTK, čip5. června 2016 • 12:57
Německo, dálnice
Německo, dálnice
• foto: 
profimedia.cz

Autobusem, který v sobotu večer na cestě ze Španělska do Česka na jihu Francie zasáhly výstřely, cestovali také žáci základní školy ve Stodu na Plzeňsku. Podle starosty města Jiřího Vlka již děti i jejich doprovod v pořádku dorazily domů. Žáci nebyli mezi šesti osobami, kterou při incidentu poranily střepy z rozbitých oken vozidla.

"Dnes všichni se zpožděním, ale v pořádku přijeli náhradním autobusem domů," řekl o školní výpravě odpoledne starosta Stodu Jiří Vlk.

Podle něho jezdí každý rok deváťáci na týden do Španělska na výlet. V autobuse jely děti ze dvou devátých tříd stodské základky, zbytek kapacity autobusu doplnila cestovní kancelář dalšími pasažéry. Nikdo ze Stodu nebyl zraněn, dodal starosta. Podle něho bylo v autobuse zhruba 30 žáků z obce.

Informace o tom, že všechny děti i pedagogický dozor vracející se ze Španělska jsou v pořádku, je i na webu školy.

Francouzská prokuratura se domnívá, že český autobus se školním zájezdem se stal terčem náhodného útoku. Prokurátor citovaný agenturou AFP zároveň uvedl, že v autobusu bylo 75 cestujících; francouzská média zprvu informovala o 70 osobách. Šest z nich bylo poraněno střepinami z rozbitých oken. Prokurátor z oblasti incidentu Alex Perrin upřesnil, že zasaženo bylo čelní i zadní okno autobusu. "První výstřel rozbil přední sklo, pak druhý výstřel rozbil po několika vteřinách zadní sklo vozidla," řekl novinářům Perrin. Hledaný útočník podle něj střílel z lovecké pušky.

ČTK, čip


Diskuse ke článku