nahoru

Neumí číst a psát. Právě proto má úspěch v byznysu

Daniel Baret25. září 2015 • 08:00
Neumí číst a psát. Právě proto má úspěch v byznysu
foto: repro ABC

Důkaz o tom, že i zdánlivě beznadějná životní situace může skončit šťastně, nebo o tom, že každý má své místo v životě, jen jej musí hledat, přinesla autralská televize ABC. Představila příběh dívky trpící Downovým syndromem, kvůli kterému zůstala negramotnou. Přesto, nebo spíše právě proto, se stala úspěšnou podnikatelkou.

Matka Emmy Lynamové z Austrálie se mnoho let snažila, aby se její postižená dcera začlenila do společnosti a dokázala se postavit na vlastní nohy. K tomu však člověk musí umět psát a číst, což Emmě přes mnohé pokusy nešlo. Emma však měla štěstí v neštěstí, protože nakonec našla místo, kde její hendikep naopak vyvažují zlatem – ve skartovacím byznysu.

,,Vždy jsem si říkala, že kdyby Emma uměla číst a psát, bylo by vše v pořádku. Ale dneska vidím, že pokud poskytujete službu skartování firemních a důvěrných dokumentů, tak je neumět číst výhodou. Když nevíte, co skartujete, tak to ani nemůžete nikomu vyzradit. Je to jeden z důvodů, proč se klienti k Emmě vracejí, " říká její matka v reportáži  pro televizi australskou televizi ABC. 

Emma má slušně vydělávající vlastní firmu, která poskytuje skartovací služby mimo jiné i čtyřem stálým klientům, například bance nebo advokátní kanceláři.

"Můžete před ní položit státní tajemství a máte stoprocentní jistotu, že se ho nikdo nedozví," dodává s úsměvem Emmina matka.

 Diskuse ke článku