Vlna imigrantů se přelila do Chorvatska | Reflex.cz
nahoru

Vlna imigrantů se přelila do Chorvatska

ČTK, bar17. září 2015 • 09:50
Vlna imigrantů se přelila do Chorvatska
foto: ČTK/Newzulu/NIGINA BEROEVA

Do Chorvatska dorazilo od úterního večera ze Srbska už 5650 uprchlíků, většinou z Blízkého východu, uvedla tamní policie. Chorvatsko se stalo novou branou běženců do Evropské unie, neboť Maďarsko v noci na úterý de facto uzavřelo hranice se Srbskem.

Znamená to, že hlavní uprchlická vlna se prozatím opět vyhne České republice.

O uprchlické krizi budou dnes dopoledne jednat chorvatský premiér Zoran Milanović a rakouský kancléř Werner Faymann. Milanović běžencům už dříve slíbil pomoc a volný průchod do západní Evropy.

První vlak s asi 800 uprchlíky dorazil do metropole Záhřebu dnes brzy ráno. Sociální sítě vzápětí zaplavily snímky chorvatských policistů, jak pomáhají s vystupováním malým dětem.

Situace v chorvatském městečku Tovarnik poblíž srbské hranice je podle tweetů chorvatských novinářů nicméně chaotická a je tam v tuto chvíli až 5000 běženců.

Na příliv imigrantů se chystá i Slovinsko, které je součástí schengenského prostoru volného pohybu osob a které sdílí hranice také s Rakouskem, Itálií a Chorvatskem.

Do Německa ve středu dorazilo 7266 uprchlíků, většina přes rakousko-německou hranici. Podle německé policie jde o dvojnásobek proti úterý, kdy policie registrovala 3442 běženců. Proud uprchlíků přicházejících do Německa přes rakouské území se nezmenšuje ani po víkendovém rozhodnutí Německa obnovit hraniční kontroly. Jde zřejmě o imigranty, kteří se do Maďarska a Rakouska dostali 15. Zářím, kdy Maďarsko utěsnilo své hranice

ČTK, bar

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Národní divadlo: Dům stavěný z největších ideálů aneb Služba i posluha ve „zlaté kapličce“
PREMIUM X Karel Steigerwald: Jirásková, Švorcová, Chramostová aneb Tři herečky v románu, který nenapíšu
PREMIUM X Zelený Raoul: Oplození, slepice a teď i smrt. Přejete si i pohřeb od Andreje Babiše?
PREMIUM X Řidičák na psy: Moderní lidé nevědí, jak se chovat ke psům, a tím je ničí
PREMIUM X Nový feudalismus na postupu: Klimatická opatření mohou Evropu přivést k hladomoru

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější