Pětice Čechů unesených v Libanonu je stále nezvěstná. Dnes se opět sejde krizový štáb | Reflex.cz
nahoru

Pětice Čechů unesených v Libanonu je stále nezvěstná. Dnes se opět sejde krizový štáb

ČTK24. července 2015 • 11:00
Lubomír Zaorálek
Lubomír Zaorálek
• foto: 
Profimedia.cz

Na ministerstvu zahraničí dnes dopoledne znovu zasedne krizový štáb, aby projednal stav pátrání po pěti Češích pohřešovaných v Libanonu. Po úterním jednání zástupců diplomacie a zpravodajských služeb ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) řekl, že Česko nemá informace, kde se nacházejí, a že stát zatím nikdo kvůli jejich zmizení nekontaktoval.

Muži se pohřešují od minulé soboty, kdy libanonská policie nalezla jejich vůz a věci v nebezpečném údolí Bikáa nedaleko syrských hranic. Libanonská média spekulovala, že byli uneseni a jejich únos by mohl souviset s případem Alího Fajáda, který byl loni zatčen v Česku a je bratrem muže zmizelého spolu s pěticí Čechů. Jeho rodina a právník to ale popírají.

Libanonský ministr vnitra Núhad Mašnúk ve středu uvedl, že zmizení Čechů má podle všeho kriminální pozadí. Podle prvních zjištění vyšetřovatelů souvisí s mafiemi, pašováním drog a zbraní, uvedl Mašnúk. Česko do Libanonu vyslalo dva experty na tuto oblast, kteří mají posílit spolupráci s Bejrútem při řešení případu.

ČTK

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Kdo to všechno zaplatí? Možné scénáře kolem auditů na dotace Evropské unie
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Smrtící korektnost: New York Times končí s karikaturami. Reflex nikdy!
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější