nahoru

Nehoda ve Studénce má třetí oběť, v ostravské nemocnici zemřel muž

Tereza Stonišová 23. července 2015 • 10:00
Nehoda ve Studénce má už třetí oběť.
Nehoda ve Studénce má už třetí oběť.
• foto: 
ČTK

Včerejší tragická nehoda ve Studénce na Novojičínsku má již třetí oběť. Po dvou mužích, kteří zemřeli včera těsně po nehodě, zemřel další muž v nemocnici v Ostravě. Měl těžce poškozené končetiny a rozsáhlá zranění hlavy. 

„Mohu potvrdit, že v pozdních nočních hodinách zemřel jeden z našich vážně zraněných pacientů,“ řekl mluvčí ostravské fakultní nemocnice Tomáš Oborný. Byl to starší muž, jeden z cestujících vlaku. Oborný dodal, že další tři lidé zůstávají i nadále ve velmi vážném stavu.

Holčáková uvedla, že policisté budou dnes pokračovat ve vyšetřování nehody. Je pravděpodobné, že polského řidiče obviní. Ve vězení by v případě odsouzení českým soudem mohl strávit až deset let. "Ještě včera (ve středu) večer jsme vyslechli podezřelého řidiče nákladního vozidla. K úkonu byl přibrán tlumočník, řidič se k události vyjádřil," uvedla mluvčí.

Nehoda se stala ve středu ráno. Řidič polského kamionu najel na železniční přejezd v době, kdy už svítila červená světla. Potvrzují to kamerové záznamy. Mezi závorami zůstal stát, místo toho, aby je prorazil. Krátce na to do něj ve vysoké rychlosti, až 160 kilometrů v hodině, narazil vlak.

Tereza Stonišová


Diskuse ke článku