Britský úřad se zastal reklamy na hubnutí s modelkou v bikinách, nikoho podle něj neuráží | Reflex.cz
nahoru

Britský úřad se zastal reklamy na hubnutí s modelkou v bikinách, nikoho podle něj neuráží

ČTK1. července 2015 • 17:00
Je vaše tělo připraveno na pláž?
Je vaše tělo připraveno na pláž?
• foto: 
uk.lifestyle.yahoo.com

Britský úřad dohlížející na dodržování pravidel reklamy ASA dnes rozhodl, že reklamní plakáty se spoře oděnou kráskou nikoho neuráží. Reagoval podle webu BBC na stížnosti stovek obyvatel, podle nichž jsou plakáty rozmístěné v londýnském metru sexistické, urážející a nezodpovědné. 

"Je vaše tělo připraveno pro pláž?" zní slogan reklamy, na jejíchž plakátech je velká fotografie svůdné australské modelky Renee Somerfieldové, která má na sobě jen žluté bikiny. Reklama značky Protein World slibuje nový proteinový prostředek pro hubnutí.

"Domníváme se, že snímek této modelky neuráží ženy, které mají jiné tělo a mohly by dojít k názoru, že by si měly pořídit nějaký prostředek na hubnutí, aby se cítily dost sebejisté k nošení plavek na veřejnosti. Z tohoto důvodu jsme dospěli k názoru, že reklama není nezodpovědná," uvedl podle BBC úřad v prohlášení.

Proti reklamě v londýnském metru vystoupilo 378 lidí a organizací. "Rozhodnutí ASA nás ohromně zklamalo. Trváme na tom, že plakát je nezodpovědný," řekla Rebecca Fieldová z organizace Beat pomáhající lidem, kteří mají potíže se stravováním, například trpí anorexií. Reklama je podle Fieldové další příklad toho, jak je denně propagováno údajné dokonalé tělo, o něž by ženy měly usilovat.

Britská veřejnoprávní stanice BBC minulý měsíc uvedla, že podle oficiálních údajů se v Británii za poslední tři roky téměř zdvojnásobil počet mladých lidí, kteří byli hospitalizováni kvůli poruchám příjmu potravy.

ČTK

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Kdo to všechno zaplatí? Možné scénáře kolem auditů na dotace Evropské unie
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Smrtící korektnost: New York Times končí s karikaturami. Reflex nikdy!
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější