nahoru

Střelba v kostele v americkém Charlestonu si vyžádala devět obětí. Útočník je stále na útěku

ČTK, ref18. června 2015 • 08:34
Devět obětí si vyžádala střelba neznámého útočníka, který ve středu večer místního času vnikl do kostela v Charlestonu v americkém státě Jižní Karolína.
Devět obětí si vyžádala střelba neznámého útočníka, který ve středu večer místního času vnikl do kostela v Charlestonu v americkém státě Jižní Karolína.
• foto: 
ČTK

Devět obětí si vyžádala střelba neznámého útočníka, který ve středu večer místního času vnikl do kostela v Charlestonu v americkém státě Jižní Karolína. Uvedl to šéf místní policie Gregory Mullen, podle nějž se s největší pravděpodobností jednalo o zločin z nenávisti. Kostel navštěvovali hlavně černoši. Jednadvacetiletý běloch podezřelý z útoku je podle stanice CNN stále na útěku.

Střelba se z kostela Africké metodistické episkopální církve v centru Charlestonu ozvala kolem deváté hodiny místního času.

Osm lidí zemřelo podle Mullena přímo na místě. Dva lidi byli z kostela převezeni do nemocnice, přičemž jeden z nich svým zraněním podlehl. Mezi oběťmi je také pastor kostela Clementa Pinckney.

Policie střelce stíhá a zveřejnila jeho popis. Podle ní byl mladý muž oholený, na sobě měl šedivé tričko a džíny. I když policie do akce nasadila početnou jednotku, střelec zůstával na útěku více než tři hodiny po incidentu. Televizní kamery sice zachytily policisty, jak odvádějí muže odpovídajícího popisu střelce do vazby, ale policie oznámila, že po pachateli stále pátrá.

Všichni mrtví ještě nebyli identifikováni a podle svědků je několik těl stále v kostele. Jihokarolínská guvernérka Nikki Haleyová vyzvala občany, aby se "za oběti tohoto nepochopitelného zločinu pomodlili".

Na střelbu už reagoval republikánský uchazeč o prezidentský úřad Jeb Bush. Odvolal dnešní setkání s voliči ve městě Charlotte v Severní Karolíně a na svém twitterovém účtu uvedl, že je třeba se soustředit na oběti a rodiny "postižené tragickými událostmi v Charlestonu".

Také kandidátka demokratů Hillary Clintonová, která byla v rámci své kampaně v Charlestonu ve středu, na střelbu reagovala na Twitteru: "Hrozné zprávy z Charlestonu - mé myšlenky a modlitby jsou s vámi se všemi."

ČTK, ref


Diskuse ke článku