Norského masového vraha Breivika chtěl ve vězení zabít jiný chovanec | Reflex.cz
nahoru

Norského masového vraha Breivika chtěl ve vězení zabít jiný chovanec

arb14. června 2015 • 15:00
Anders Breivik
Anders Breivik
• foto: 
profimedia.cz

Norské úřady tento týden zveřejnily zprávu, že v dubnu došlo k incidentu, při kterém jiný chovanec vyhrožoval ve vězení smrtí známém masovému vrahovi Andersi Breivikovi. Informoval o tom  thelocal.no.


Muž bušil na dveře vězeňské sekce, ve které žije Breivik, a vyhrožoval mu smrtí. Podle ředitele věznice Karla Hilleslanda k incidentu sice došlo, ale útočník neměl vůbec žádnou šanci překonat několik ochranných prvků, které jej od Breivika dělily.

Anders Breivik byl odsouzen na 21 let vězení (norské liberální zákony tvrdší trest neumožňují) za brutální teroristické útoky, které spáchal 22. července 2011 v Oslu a na ostrově Utoya. O život při nich přišlo 77 lidí, z toho mnoho mladých lidí.

Breivik si nedávno také stěžoval vězeňské službě, že deník Aftenposten jej ve zprávách popisuje jako "masového vraha".

arb

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější