nahoru

Hrad zveřejnil platy zaměstnanců. Šéfové odborů mají 50 až 80 tisíc čistého

ČTK, ref 20. dubna 2015 • 12:12
Miloš Zeman - ilustrační snímek
Miloš Zeman - ilustrační snímek
• foto: 
Profimedia.cz

Pražský hrad dnes zveřejnil příjmy vedoucích pracovníků své kanceláře. Z informací na hradním webu vyplývá, že ředitelé odborů loni brali včetně odměn v průměru 50.000 až 80.000 Kč čistého za měsíc. Průměrný čistý měsíční příjem vedoucího kanceláře Vratislava Mynáře činil 119.636 korun, jeho zástupce měl zhruba o 36.000 méně.

 Výši svého platu Mynář sdělil v médiích koncem předchozího týdne. Zveřejnění platů ostatních vedoucích zaměstnanců kanceláře avizoval na dnešek. Rozhodl se poté, co k tomu dostal souhlasné stanovisko Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ), které si vyžádal.

Z celkového měsíčního průměrného čistého výdělku vedoucího hradní kanceláře činil základní plat 78.388 korun, zbytek, 41.248 korun, byla odměna. Ředitelé jedenácti odborů dostávali průměrnou měsíční odměnu mezi 11.000 až 21.000 korunami.

Mynář se zveřejnění platu dlouho ale bránil, nedávno ho kvůli tomu kritizovala poslankyně za TOP 09 Věra Kovářová a opakovaně na to upozorňoval tisk. Mynář tuto kritiku odmítl jako hysterické a účelové výkřiky. Ve spolupráci s legislativním odborem kanceláře prezidenta prý nechal připravit několik variant zveřejnění platů vedoucích úředníků na Hradě a tu výslednou poslal k posouzení ÚOOÚ.

ČTK, ref


Diskuse ke článku