nahoru

Policie obvinila tři dívky z vraždy dvaasedmdesátiletého muže z Prahy

ČTK 17. dubna 2015 • 09:50
Policie obvinila z vraždy seniora z Prahy 9 trojici dívek
Policie obvinila z vraždy seniora z Prahy 9 trojici dívek
• foto: 
profimedia.cz

Policie obvinila tři dívky z vraždy dvaasedmdesátiletého muže z Prahy 9. Kromě toho je viní i z obecného ohrožení kvůli pokusu založit požár, aby zahladily stopy. Dívky jsou kamarádky z výchovného ústavu, plnoleté hrozí 18 let vězení, dvěma mladistvým poloviční tresty. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová. Zavražděného seniora našli policisté v pondělí v jednom z letňanských bytů. 

Kriminalisté ještě dnes podají podnět k návrhu na vazbu. Rozhodovat o tom bude soudce Obvodního soudu pro Prahu 9.

Z výslechů vyplynulo, že dívky měly s mužem slovní konflikt, poté ho napadly a usmrtily. Aby zahladily stopy, zapnuly plynový sporák, na který naházely hořlavé předměty a tím se pokusily založit v domě požár.

"Vyšetřovatelé nakonec obvinili ze spáchání trestného činu vraždy a obecného ohrožení osmnáctiletou ženu a ze spáchání provinění (vražda a obecné ohrožení) její dvě mladistvé kamarádky," uvedla Rösslerová.

Po trojici dívek policisté do čtvrtka pátrali. Dívky se schovávaly u železniční trati v Litoměřicích a údajně na sebe samy přivolaly policii. Dvě mladší dívky počátkem dubna utekly z výchovného ústavu, kde dříve pobývala i třetí obviněná, osmnáctiletá žena.

S ohledem na počáteční fázi vyšetřování a věk obviněných nebude policie sdělovat žádné bližší informace k případu

ČTK


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.