nahoru

Kanadský airbus měl problémy s přistáním, 23 lidí bylo lehce zraněno

ČTK 29. března 2015 • 15:00
V Kanadě mělo letadlo problémy při přistání, sjelo z dráhy
V Kanadě mělo letadlo problémy při přistání, sjelo z dráhy
• foto: 
profimedia.cz

Na letišti v kanadském Halifaxu dnes při přistávacím manévru sjel z dráhy airbus společnosti Air Canada, který byl na cestě z Toronta. Podle zástupců letiště byli všichni cestující evakuováni, 23 z nich skončilo s lehkými zraněními v nemocnici, uvedla s odvoláním na aerolinky stanice CBC News. Na palubě bylo celkem 132 pasažérů a pět členů posádky. 

Spoj na lince AC624 přistával v přístavním městě na východním pobřeží Kanady po půlnoci místního času (po 5:00 SELČ). Na dráhu podle všeho dosedl velmi tvrdě a poté vyjel z ranveje.

K letadlu se okamžitě sjeli hasiči a záchranáři. Pasažéři byli z letadla evakuováni nouzovými východy, pak ale delší dobu čekali na letištní ploše, než je autobusy přepravily do budovy terminálu.

Mluvčí Stanfieldova mezinárodního letiště Peter Spurway řekl, že incident nebyl označen jako nehoda, protože piloti podle něj měli stroj Airbus A320 pod kontrolou. Zatím prý není jasné, proč přistání skončilo vyjetím z dráhy. Letiště bude nejméně do 9:00 místního času (14:00 SELČ) uzavřeno.

Podle BBC narazil letoun do sloupu s elektrickým vedením. Na letišti asi dvě hodiny po dosednutí airbusu nefungovala elektřina, podle Spurwaye se ale zatím neví, zda tyto dvě věci spolu nějak souvisejí.

V době přistání na letišti hustě sněžilo a byla snížená viditelnost. Jeden z pasažérů Randy Hall stanici CBC řekl, že letadlo kroužilo nejméně 30 minut nad letištěm, než se přiblížilo na přistání. Jiní svědci televizi popsali, že z letadla odlétávaly jiskry.

"Bylo to velice chaotické. Jsem si jistý, že se rozbil podvozek. Na straně, kde jsem seděl, odešel motor," sdělil agentuře AP cestující Mike Magnus. Podle něj letadlo mělo poškozenou přední část trupu a křídla.

Úřady se zatím k incidentu oficiálně nevyjádřily.

ČTK


Diskuse ke článku