nahoru

Lynč v přímém přenosu: Rozlícený dav v Indii zabil muže podezřelého ze znásilnění

ČTK, arb6. března 2015 • 10:28
Rozlícený dav v severovýchodní Indii zlynčoval muže podezřelého z opakovaného znásilnění místní ženy. Lidé jej vyvlékli z tamějšího vězení, ubili ho k smrti a tělo pověsili.
Rozlícený dav v severovýchodní Indii zlynčoval muže podezřelého z opakovaného znásilnění místní ženy. Lidé jej vyvlékli z tamějšího vězení, ubili ho k smrti a tělo pověsili.
• foto: 
Twitter

Rozlícený dav v severovýchodní Indii zlynčoval muže podezřelého z opakovaného znásilnění místní ženy. Lidé jej vyvlékli z tamějšího vězení, ubili ho k smrti a tělo pověsili. Informovala o tom indická agentura PTI.

Pětatřicetiletý muž, obchodník s ojetými auty a údajně přistěhovalec z muslimské Bangladéše, byl zatčen 24. února. Na soud čekal ve východoindickém státě Nágsko ve vyšetřovací vazbě. Během protestní demonstrace v největším městě státu Dimapuru, která byla namířená proti znásilňování žen, se dav natolik rozohnil, že zamířil k věznici, vyrazil její vrata a vězně vyvlékl na místní náměstí. Tam jej vysvlékl, zbil a jeho bezvládné tělo pověsil na nejbližší věži.

Nejméně 20 lidí bylo zraněno, když policie spustila palbu do vzduchu, aby rozehnala dav. Demonstranti na oplátku házeli kameny a zničili desítku policejních vozidel. Dav také vyraboval asi 20 obchodů, patřících přistěhovalcům.

"Situace je velmi napjatá," uvedl šéf místní policie Meren Džamir listu The Hindustan Times. "Snažíme se obnovit pořádek," dodal.

Zločin znásilnění se stal v Indii velmi citlivým tématem poté, co se dostaly na veřejnost stále častější případy také skupinového znásilnění s následkem smrti. Indický parlament nedávno dokonce zpřísnil tresty - pachatelé mohou být popraveni, pokud jejich oběť útok nepřežije.

ČTK, arb


Diskuse ke článku