nahoru

Chovanec kritizuje starostu Uherského Brodu: Je upovídaný, terorista by z něj byl nadšený

ČTK, čip25. února 2015 • 10:35
Patrik Kunčar
Patrik Kunčar
• foto: 
ČTK

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) na svém Twitteru kritizuje starostu Uherského Brodu Patrika Kunčara. Jeho "upovídanost" prý byla jedním z rizik úterního zásahu proti třiašedesátiletému muži, který v tamní restauraci zastřelil osm lidí a poté se zabil sám. Starosta si naopak v médiích postěžoval na na nedostatek informací od policie.

"Jedním z rizik včerejšího (úterního) policejního zásahu byla upovídanost pana starosty. Profesionální terorista by nad takovým online zdrojem zaplesal," uvedl ministr.

Starosta řekl České televizi, že získal jen kusé informace od městské policie a od své asistentky, která je manželkou muže, jenž se ukryl na záchodě v restauraci. Mluvčí policejního prezídia Jana Macalíková jeho stížnosti odmítla s tím, že policie může poskytovat pouze oficiální informace, ale ty v daném čase ještě neměla. Zároveň si postěžovala na starostu, že tímto postupem shazuje profesionální práci policie.

Policie přijala v úterý ve 12:38 oznámení, že do restaurace Družba v Uherském Brodě vešel muž a začal bez jakýchkoli příčin střílet po hostech. Zhruba za deset minut dorazila na místo hlídka. Na policisty, kteří vstoupili do restaurace, začal útočník podle mluvčího krajské policie Pavla Stránského pálit. S mužem pak komunikoval policejní vyjednavač, ale v momentě, kdy se situace vyhrotila, vnikla do objektu zásahová jednotka.

"Pachatel, konfrontován s beznadějností své situace, se s největší pravděpodobností sám zastřelil. Policisté proti pachateli střelnou zbraň nepoužili," řekl Stránský. Z restaurace policisté vyvedli jednoho nezraněného muže, který se během útoku ukryl ve vedlejších prostorách, jedna zraněná žena se z restaurace dostala před policejním zásahem. Nikdo další však už nepřežil. Mezi zemřelými byla třiačtyřicetiletá žena a sedm mužů ve věku 27 až 66 let.

ČTK, čip


Diskuse ke článku