nahoru

Plzeňská práva mohou opět po čtyřech letech udělovat doktoráty

ČTK, ref18. února 2015 • 13:04
• foto: 
profimedia.cz

Plzeňská právnická fakulta, kterou v roce 2009 otřásl skandál s takzvanými rychlostudenty, získala po téměř čtyřech letech akreditaci doktorského studijního programu. Akreditační komise na svém posledním zasedání obnovila akreditaci doktorského programu občanské právo. Fakulta se tak po dlouhé době konečně stává skutečně plnohodnotnou, řekl dnes děkan Jan Pauly.

Po formálním rozhodnutí ministerstva školství může škola okamžitě znovu zahájit organizaci doktorského studia i rigorózní řízení.

Akreditační komise si vymínila, že přijímaných uchazečů do uvedeného programu bude maximálně deset. Požaduje rovněž, aby fakulta předložila v únoru 2017 kontrolní zprávu o tématech disertačních prací a školitelích, kteří uvedené práce vedou.

Už v polovině července 2013 potvrdilo plzeňským právům ministerstvo školství akreditaci pětiletého magisterského programu. Má ho na čtyři roky a už od 1. září začala přijímat nové studenty. V roce 2012 je do stěžejního programu přijímat nesměla.

Fakulta se podle komise zlepšila a splnila stanovené podmínky. Velmi rychle zabezpečila silné jádro mladých docentů a pokračují další habilitace a omlazování pedagogického sboru.

Plzeňská právnická fakulta, která má nyní přes 1000 studentů, letos zvítězila v soutěži České studentské unie. Stala se nejlepší právnickou fakultou roku. "Získali jsme neuvěřitelných 8559 hlasů, což je v historii soutěže nebývalé," uvedl děkan. 

"Jsme spokojeni s profesionální a kvalitní výukou srovnatelnou s dalšími právnickými fakultami. Funguje tu přátelské prostředí a osobní přístup ke studentům," řekl zástupce studentů Michal Volf.

Právnickou fakultu na podzim 2009 poškodila aféra s rychlostudiem, podivným přijímáním studentů a udělováním titulů.

ČTK, ref


Diskuse ke článku