nahoru

Zemana demise ministryně Válkové překvapila. Zváží, zda ji přijme

ČTK13. února 2015 • 10:22
Miloš Zeman
Miloš Zeman
• foto: 
ČTK

Prezident Miloš Zeman zváží, zda přijme rezignaci ministryně spravedlnosti Heleny Válkové (ANO). Připomněl, že ji může odmítnout. Před rozhodnutím se chce sejít s kandidátem na post ministra Robertem Pelikánem a se šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem, který Pelikána navrhl. Řekl to dnes novinářům během návštěvy Spojených arabských emirátů.

Babiš z Vídně napsal, že mu Zeman potvrdil, že bude respektovat koaliční dohodu. O tom, že se chce s Pelikánem sejít, prezident šéfa ANO prý informoval už v pondělí.

Zeman uvedl, že ho demise Válkové překvapila, protože dlouho říkala, že chce ve své práci pokračovat. Při svém vyjádření poznamenal, že prezident může rezignaci ministryně odmítnout.

Válková, která podala demisi v úterý, dlouhodobě čelila kritice kvůli skluzu legislativních prací i své personální politice. Opozice ale poukazuje na to, že za současný stav resortu nese odpovědnost i první náměstek Válkové Pelikán.

"Ano, prezident se chce potkat s panem Pelikánem. O tom mě v pondělí informoval. Je to jeho právo. Zároveň mi potvrdil, že bude respektovat koaliční dohodu," sdělil Babiš.

"Nemyslím, že by mi příslušelo se k tomu vyjadřovat," komentoval to pro Pelikán.

ČTK


Diskuse ke článku