nahoru

Na Tchaj-wanu se zřítilo letadlo s 58 lidmi na palubě

ČTK, ref 4. února 2015 • 09:43
Na Tchaj-wanu se zřítilo letadlo s 58 lidmi na palubě
foto: ČTK

V metropoli Tchaj-wanu se dnes krátce po startu zřítilo do řeky letadlo s 58 lidmi na palubě. Úřady ohlásily nejméně devět mrtvých, napsal portál focustaiwan.tw. Několik dalších lidí je pohřešováno.

Na palubě bylo podle úřadů 31 obyvatel pevninské Číny, o národnosti dalších pasažérů nejsou informace. Posádku tvořilo pět lidí, cestujících bylo 53.

Prozatím panují nejasnosti o počtu zachráněných. Server focustaiwan.tw uvedl, že vyproštěno z řeky bylo 27 lidí včetně mrtvých. Místní kabelová televize informovala, několik osob je stále uvězněno ve vraku a že někteří lidé jsou v řece.

Turbovrtulový stroj ATR-72 společnosti TransAsia Airways, který měl podle spekulací médií zřejmě potíže s tahem motorů, zavadil před pádem o dálniční viadukt. Zveřejněné fotografie ukazují, že letadlo přilétalo k estakádě již ve značném náklonu, poté vrazilo křídlem do vozovky. Podle portálu straitstimes.com byl při srážce zničen vůz taxislužby.

 

Havarovaný letoun francouzsko-italské výroby byl podle médií méně než rok starý a bezpečnostní prověrky naposledy podstoupil 26. ledna.

Aerolinky TransAsia Airways ztratily loni v červenci jiný stroj ATR-72, tehdy zahynulo 49 lidí.

ČTK, ref


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře