nahoru

Céčkový herec zpochybňuje plynové komory

Jiří X. Doležal27. ledna 2015 • 18:05
„Několik mých přátel, i můj muž, o tom napsali knihy. Nevyhýbám se jim,  ale do Osvětimi nikdy nepojedu. Nechci.“
„Několik mých přátel, i můj muž, o tom napsali knihy. Nevyhýbám se jim, ale do Osvětimi nikdy nepojedu. Nechci.“
• foto: 
ČTK

Vždy, když někdo šíří osvětimskou lež, zajímá mne, kdo to je. V našem případě se stal odborníkem na spalování Židů céčkový herec a sběratel klystýrů Jíří Maria Seiber.

Na webu Válečného muzea Sudety, které provozuje, najdeme z pera páně Sieberova následující historický skvost: „Velmi diskutovanou problematikou války jsou plynové komory. Byly nebo nebyly? Je velmi mnoho lidí, kteří o plynových komorách mluví jako o faktu, ale nikdy se nezajeli sami osobně přesvědčit o tom, zda mohly opravdu fungovat. Já jsem si tu práci dal. Základ je, proč vůbec vznikly. Za války v táborech s nedostatečnou hygienou se množily vši, jejichž kousnutí způsobuje epidemii smrtelného tyfu. Zabít veš není tak jednoduché. Nejprve se zavšivené oděvy napařovaly. Později se vši v oděvech zabíjely jedovatým plynem Ziklon-B. ... Po válce se toho někdo chytil a pak už jenom bylo nutné ty plynové komory vyrobit. V každém koncentračním táboře bylo krematorium. Vedle krematoria byla márnice. Tak jednoduše z márnic udělali plynové komory. Pod heslem, tady je vraždili a tady rovnou spalovali. To je hrůza." Pak cituje údajnou tiskovou zprávu poválečné rakouské policie. "V některých případech bylo možné dokázat, že přiznání existence plynových komor byla vynucena mučením a svědecké výpovědi byly falešné."

Podobným kydům se standardně říká osvětimská lež, a v řadě evropských zemí je hlásání osvětimské lži trestným činem. Tak jsem se s panem Sieberem spojil a zeptal se ho, jak je vzdělán v oboru spalování mrtvol, a jak na své revoluční poznatky přišel. Číslo jsem na něj měl, psal jsem o jeho sbírce klystýrů. Vysvětlil, že má firmu na deratizaci a odvšivování a objel koncentrační tábory. Pak bádal. „Došel jsem k závěru, že (plynové komory) nemohly technicky fungovat.“ Na dotaz, jaké má vzdělání v oblasti spalování mrtvol a zabíjení, říká, že je divadelní režisér, herec a dramaturg, a nemluví o zabíjení a spalování mrtvol.. „Diskutuji o tom, jestli existovala plynová komora a jestli v ní bylo možné technicky zabít lidi tím, že jim sypete na hlavu granule Zyklonu B.“ A prý to nešlo. Přitom je celkem notoricky známo, že v plynových komorách pouštěli vražděný plyn ze sprchových hubic na stropě místností, a stropem se granule s jedem sypaly do komor jen v některých táborech. „Technicky není možné to lidem sypat na hlavu!“ dodává rezolutně. „Plynové komory byly vyrobeny po válce!“ pokračuje.

Jak bylo za holocausu zavražděno těch šest milionů Židů, když neexistovaly plynové komory, ptám se dál nesměle. „Já si nemyslím, že jich bylo šest milionů. Ještě nedávno udávali tři a půl milionu v Osvětimi a teď že devět set padesát tisíc. Holocaust existoval, byla povražděna strašná spousta lidí, a já si osobně myslím, že polovina z nich skončila v Rusku. Ale dokážu si představit, že ten článek napíšete tak, že ze mne uděláte rasového vraha.“

Pan Sieber nemusí mít strach, rasového vraha z něj dělat nebudu. Není proč, stačí přece, že ze sebe propagací osvětimské lži udělal úplného debila on sám. A to debila na mezinárodní úrovni. Ještě dřív než my si našeho zpochybňovače totiž všiml server o Izraeli Eretz.cz. To je zase ostudy!Diskuse ke článku