nahoru

Případ domácího násilí vyústil v osminásobnou vraždu. Mezi mrtvými jsou i dvě děti

ČTK, ref31. prosince 2014 • 08:29
Kanadou otřásl případ domácího násilí, který vyústil v osminásobnou vraždu.
Kanadou otřásl případ domácího násilí, který vyústil v osminásobnou vraždu.
• foto: 
ČTK

Celkem děvět mrtvých lidí včetně dvou dětí objevila policie na třech místech západokanadského města Edmonton. Podle policistů se osm z nich stalo obětí masové vraždy, devátým je pak předpokládaný pachatel, který spáchal sebevraždu. Podle vyšetřovatelů jde o brutální případ domácího násilí, uvedla agentura AP. Podezřelý muž má již u policie z minulosti řadu záznamů.

Jako první nalezla policie mrtvolu sedmatřicetileté ženy v bytě v jižní části Edmontonu, kam dorazila hlídka v pondělí poté, co sousedé nahlásili ozývající se střelbu. Na severozápadě města o několik hodin později policisté objevili těla dívky, chlapce, tří žen a dvou mužů, které mají s první obětí spojtost. Žádnému z dětí nebylo ani deset let.

V případě první oběti již pitva prokázala zastřelení, další těla budou soudní patologové zkoumat ve čtvrtek. Podle některých kanadských médií jsou všechny oběti vietnamského původu.

Mrtvolu domnělého pachatele policie našla v úterý v restauraci v obci Fort Saskatchewan 25 kilometrů od Edmontonu a jeho smrt vyšetřuje jako sebevraždu. "Tyto události zřejmě nemají spojitost s organizovaným zločinem, spíše jde o tragické činy domácího násilí," řekl novinářům místní policejní šéf Rod Knecht.

Podle něj byl čin zřejmě pečlivě naplánován. Jeho předpokládaným pachatelem je muž, který je policii dobře znám z minulosti, jeho první kriminální záznam sahá až do roku 1987. Příbuzní o něm prý tvrdili, že trpí depresemi a má sebevražedné sklony.

Vraždy podle Knechta patrně provedl ukradenou zbraní ráže devět milimetrů. 

V domácnosti, kde zemřelo sedm lidí, prováděli policisté v uplynulých dvou letech nejméně dva zásahy, předloni kvůli domácímu násilí.

ČTK, ref


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,810
22,500
29,160
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější