nahoru

Na bílé Vánoce zapomeňte. Do půlky ledna má být nadprůměrně teplo

ČTK, ref14. prosince 2014 • 07:00
Staroměstské náměstí
Staroměstské náměstí
• foto: 
Profimedia

Počasí v dalších čtyřech týdnech bude zřejmě teplotně nadprůměrné, přes den má být nad nulou, uvedl v sobotu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve své dlouhodobé předpovědi. Zdůraznil, že tento výhled není klasickou předpovědí.

"Na konkrétní předpověď pro vánoční svátky je nutné si počkat týden před začátkem Vánoc," napsali na webu meteorologové. Nadprůměrně pršet nebo sněžit by mohlo v týdnech od 29. prosince do 11. ledna.

Týdny od 15. prosince 2014 do 11. ledna 2015 budou ale jako celek s největší pravděpodobností teplotně nadprůměrné. "První polovinu období očekáváme teplotně nadprůměrnou, druhou polovinu teplotně blízko dlouhodobým průměrům. Předpokládáme, že celkové množství srážek za období 15. 12. 2014 do 11. 1. 2015 bude nadnormální, a to zejména ve druhé polovině předpovídaného období," uvedl ČHMÚ.

V příštím týdnu by se měly podle meteorologů denní teploty pohybovat kolem pěti stupňů, noční kolem dvou. V týdnu od 22. do 28. prosince má být přes den kolem čtyř, v noci kolem nuly, v týdnu od 29. prosince do 4. ledna odhaduje ČHMÚ denní teploty kolem dvou stupňů Celsia nad nulou, v noci kolem minus čtyř. O týden později, tedy od 5. ledna do 11. ledna by už průměrné teploty přes den měly být jen těsně nad nulou, noční opět kolem minus čtyř.

Letošní listopad byl podle předběžného zjištění meteocentra.cz nejteplejším za posledních 50 let. Z dosavadních výsledků vyplývá, že průměrná teplota letošního listopadu je o téměř čtyři stupně vyšší, než je dlouhodobý průměr.

ČTK, ref


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,540
21,680
28,740
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější