nahoru

Na Kanárských ostrovech zadrželi čtyři Čechy, loď měli plnou kokainu

ČTK, ref 10. listopadu 2014 • 10:11
Ukradený kokain má hodnotu jednoho milionu eur.
Ukradený kokain má hodnotu jednoho milionu eur.
• foto: 
ČTK

Španělská policie při zátahu proti pašerákům drog u Kanárských ostrovů zabavila 369 kilogramů kokainu na palubě lodi plující pod českou vlajkou a zatkla čtyři Čechy. Informovala o tom agentura EFE. Podle listu La Opinión de Tenerife se policejní akce uskutečnila v pátek, zadržená loď do přístavu v Las Palmas na ostrově Gran Canaria dorazila dnes.

Kromě policie se na zátahu na volném moři jižně od Kanárských ostrovů podílela pobřežní stráž, španělský berní úřad a námořnictvo. Podle oficiálních informací nebyl při akci, která nesla název La Operación Dublín (Operace Dublin), nikdo zraněn.

Na palubě asi 16 metrů dlouhé lodi byli v době zásahu čtyři lidé. Podle agentury EFE šlo o české občany, jiná španělská média ale národnost neuvádějí. Na palubě plavidla se na různých místech našly balíčky s kokainem o celkové váze 369 kilogramů.

Pašeráci drog námořní trasu vedoucí přes vody Kanárských ostrovů využívají často, jde o jednu z hlavních cest pro přepravu narkotik z Jižní Ameriky či z Afriky do Evropy. Zabavených skoro 400 kilogramů kokainu ale patří spíše k menším úlovkům. Například v roce 2006 policie u Kanárských ostrovů zadržela rybářskou loď s 2,5 tunami kokainu, o dva roky později na lodi plující pod venezuelskou vlajkou našla 3,6 tuny této drogy.

ČTK, ref


Diskuse ke článku