nahoru

Česká pošta umožní platby všemi kartami. No konečně!

ČTK, ref27. října 2014 • 09:00
Česká pošta
Česká pošta
• foto: 
Profimedia.cz

Česká pošta chce v příštím roce zavést možnost platit na svých pobočkách všemi platebními kartami. Zatím to jde pouze s kartami ČSOB. ČTK to řekla mluvčí pošty Marta Selicharová.

Poště v tom pomůže regulace poplatků ze strany Evropské unie. „Na základě regulace EU v oblasti takzvaného interchange fee, se pro Českou poštu od roku 2015 otevírá nově prostor pro zajištění ekonomicky přijatelného modelu akceptace karet. Státní pošta se na tuto příležitost připravuje a předpokládá úspěšné vyřešení této problematiky co nejdříve v průběhu roku 2015,“ uvedla mluvčí.

Například přijímání karet Visa a MasterCard za své služby pošta řeší už několik let. Zatím narážela na výši transakčního poplatku. Ten se totiž standardně vypočítává například z celkové sumy poukazované poštovní poukázkou, která je ve většině případů mnohonásobně vyšší než hodnota služby. Poplatek tak mnohdy převyšuje cenu služby pošty a podnik by ještě musel za transakci doplácet.

S ČSOB má pošta alianční dohodu, která ale vyprší v roce 2017. V současnosti podnik zvažuje, zda bude po vypršení smlouvy provozovat vlastní banku nebo se opět dohodne s jiným finančním ústavem.

ČTK, ref


Diskuse ke článku