nahoru

Při střelbě na střední škole v americkém Marysvillu zemřeli dva lidé. Včetně útočníka

ČTK, ref 24. října 2014 • 22:41
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
• foto: 
ČTK

Americký středoškolák dnes střílel ve škole ve městě Marysvillu na severozápadě USA po svých spolužácích. Jednu osobu zabil a nejméně čtyři zranil. Tři lidé jsou v kritickém stavu. Útočník se podle policie sám zastřelil. "Jsme přesvědčeni, že tu byl pouze jeden střelec a že tento střelec zemřel," uvedl policejní důstojník Robb Lamoureux.

Podle očitých svědků, které na Twitteru citoval list The Seattle Times, střelec vešel do školní jídelny, vytasil zbraň, přiblížil se k jednomu ze stolů a vystřelil na šest studentů, kteří u něj seděli. Okamžitě vypukla panika, ostatní se snažili zachránit zoufalým útěkem z místnosti.

Studenti se poschovávali ve třídách, někteří po zahájení palby padli na zem, kde leželi až do příchodu policie. Jiní se pokusili uprchnout na školní hřiště, ale všechny východy ze školy brzy zatarasily desítky prchajících spolužáků. Těžkooděnci krátce po incidentu začali prohledávat třídu po třídě, žádného dalšího střelce ale nenašli. Před školou parkovaly vozy záchranné služby, budovu policie evakuovala.

Policie novináře informovala, že útočník zemřel následkem střelných zranění, která si sám způsobil. O okolnostech jeho sebevraždy se zatím nic neví. O střelci není známo nic kromě toho, že pálil na své spolužáky. Věk amerických středoškoláků se pohybuje mezi 13 a 18 lety. O motivech činu policisté nechtějí spekulovat.

Poslední podobný incident se ve státě Washington odehrál počátkem června na univerzitě v nedalekém Seattlu, kde střelec zabil jednoho studenta a další dva zranil.

ČTK, ref


Diskuse ke článku