nahoru

Dallas hlásí další ebolou nakaženou ošetřovatelku

Tereza Stonišová16. října 2014 • 12:57
Dallas ebola
Dallas ebola
• foto: 
EPA

Ve státě Texas se nakazila další ošetřovatelka tamní nemocnice. Podle dostupných informací, které dnes dopoledne prostřednictvím tiskové konference zveřejnily tamní úřady, se žena nakazila od prvního pacienta, který v USA na ebolu zemřel.

Thomas Duncan zemřel v nemocnici v Dallasu minulý týden. Nyní nemocnice řeší, zdali ve svém postupu k pacientovi nepochybila, když jej při jeho první návštěvě nemocnice poslala domů s antibiotiky. Až o několik dní později, když se Duncan do nemocnice vrátil, mu byla diagnostikovaní krvácivá horečka. Tu si přivezl z rodné Libérie.

Už jedna ošetřovatelka se vlivem této chyby nemocnice nakazila. Ta je údajně ale stabilizovaná (Reflex.cz o případu informoval v neděli).

I další zdravotní sestra, která má nyní pozitivní test na ebolu, se zřejmě nakazila již při prvním styku s pacientem Duncanem. O případu dnes na svých webových stránkách informovala agentura Reuters. V

e státech jako Sierra Leone, Guinea a Libérie, bylo od vypuknutí epidemie zaznamenáno přes 8000 nemocných. Polovina z nich zemřela. Zdravotníci Lékařů bez hranic upozorňují neustále na to, že jim docházejí jak lidské, tak finanční a materiální zdroje.

Tereza Stonišová


Diskuse ke článku