nahoru

Putin a Porošenko se sejdou tento týden v Miláně, budou jednat o míru na Ukrajině

vib13. října 2014 • 12:29
Putin a Porošenko se přý dohodli na příměří
Putin a Porošenko se přý dohodli na příměří
• foto: 
EPA

Naděje, že půl roku trvající konflikt na jihovýchodní Ukrajině by se mohl pohnout k nějakému řešení, pořád žije. Ukrajinský prezident Petro Porošenko se kvůli tomu setká v italském Miláně s ruským kolegou Vladimirem Putinem. Ke schůzce má dojít ve čtvrtek či pátek.

V Miláně se koná tento týden summit Evropa-Asie a na jeho okraji se oba prezidenti setkají. Na jednání mají být přítomni i německá kancléřka Angela Merkelová, italský premiér Matteo Renzi, britský premiér David Cameron i někteří nejvyšší představitelé Evropské unie.

Putin a Porošenko se naposledy setkali na konci srpna a dohodli se na příměří, jenže to bylo na jihovýchodní Ukrajině neustále porušováno.

Konflikt na Ukrajině si podle OSN už vyžádal 3300 obětí. Jen během příměří zemřelo kolem 300 lidí.

vib

Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější