nahoru

Jourovou na ministerstvu pro místní rozvoj nahradí Karla Šlechtová

ČTK, ref1. října 2014 • 11:28
Věra Jourová
Věra Jourová
• foto: 
Michal Šula / Mafra / Profimedia.cz

Novou ministryní pro místní rozvoj má být Karla Šlechtová, ředitelka odboru EU fondů Úřadu vlády. Na tiskové konferenci po jednání kabinetu to uvedl vicepremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Svou nominaci dnes oznámil premiérovi Bohuslavu Sobotkovi. Šlechtová má v čele ministerstva nahradit Věru Jourovou (ANO), která kandiduje na eurokomisařku.

 Podle Babiše Šlechtová v minulosti již na MMR pracovala a měla zde na starosti přípravu programového období 2014 až 2020. Sobotka ocenil, že ANO nominovalo někoho, kdo má s fondy EU zkušenost, a také to, že se by Jourovou měla ve vládě nahradit opět žena. Se Šlechtovou se brzy sejde a požádá i o přijetí u prezidenta Miloše Zemana. S prezidentem by chtěl o nástupkyni Jourové mluvit už ve čtvrtek.

Jourová skončí ve funkci ministryně pro místní rozvoj v pátek 3. října. Prezident Miloš Zeman přijal v úterý její demisi. Sama Jourová doporučila svoji náměstkyni Kláru Dostálovou.

Padesátiletá Jourová se má stát v nové Evropské komisi Jeana-Claudea Junckera eurokomisařkou pro spravedlnost, ochranu spotřebitele a otázky rovnosti pohlaví. Komisi jako celek musí ještě potvrdit Evropský parlament. Ve funkci ministryně pro místní rozvoj byla od letošního ledna.

ČTK, ref


Diskuse ke článku