nahoru

Proruští separatisté obsadili český generální konzulát v Doněcku

ČTK, iDnes.cz16. září 2014 • 13:36
Ilustrační foto
Ilustrační foto
• foto: 
Stanislav Krupař

Proruští radikálové v pondělí obsadili sídlo českého generálního konzulátu v Doněcku. Oznámil to v Kyjevě mluvčí ukrajinské armády Andrij Lysenko. Podle českého zastupitelského úřadu v Kyjevě je konzulát neobsazen. Podle Lysenka se vzbouřenci zmocnili i budovy polského konzulátu.

Ukrajinská národní bezpečnostní rada informovala o obsazení českého a polského konzulátu v Doněcku v úterý krátce po poledni na svém oficiálním kanálu na sociální síti Twitter.

Tato slova však později mírnilo české ministerstvo zahraničí. Z jeho prohlášení vyplývá, že povstalci nemuseli trvale obsadit budovu konzulátu.

„K 15. září jsme zaregistrovali vniknutí do budovy našeho uzavřeného konzulátu ze strany kontrarozvědných sil takzvané Doněcké lidové republiky. V současné době je objekt volný, nikdo v něm nesídlí. Jednotky objekt po krátké prohlídce opustily," řekl iDNES.cz David Frous z tiskového oddělení ministerstva zahraničí.

Český konzulát je opuštěný od 19. června.

 

ČTK, iDnes.cz

Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější