nahoru

Loď Costa Concordia dorazila do přístavu v Janově. S dvouletým zpožděním a jako vrak

ČTK, pos 27. července 2014 • 10:06
Costa Concordia
Costa Concordia
• foto: 
ČTK

Vrak výletní lodě Costa Concordia dnes ráno dorazil k přístavu v Janově, kde bude později sešrotován. Nyní ho ještě čeká složitý přistávací manévr, který by měl trvat několik hodin. Informovala o tom agentura DPA.

Výprava, kterou tvořily remorkéry a také desítka doprovodných plavidel, připlula bez větších problémů od ostrova Giglio, kde Costa Concordia před více než dvěma lety ztroskotala. Přistávací manévr se chystají sledovat stovky lidí, včetně italského premiéra Mattea Renziho.

Z Giglia do 350 kilometrů vzdáleného Janova vyplul vrak výletního kolosu na poslední plavbu ve středu. Sešrotování a recyklace trosek by měla trvat následující dva roky.

Costa Concordia ztroskotala s více než 4200 lidmi na palubě u toskánského ostrova Giglio v lednu 2012. Příliš se přiblížila ke břehu, narazila na útes a začala nabírat vodu. Při neštěstí zahynulo 32 lidí. Ve městě Grosseto nyní probíhá proces s kapitánem výletní lodi Franceskem Schettinem, který je podle prokuratury za nehodu a smrt osob na palubě zodpovědný.

ČTK, pos


Diskuse ke článku