nahoru

Ďábelské lesbičky! Znásilněte ji! Ruský politik Žirinovskij napadl těhotnou novinářku, když se ptala na sankce k Ukrajině

ref 21. dubna 2014 • 07:00
Ďábelské lesbičky! Znásilněte ji! Ruský politik Žirinovskij napadl těhotnou novinářku, když se ptala na sankce k Ukrajině
foto: Will Stewart

Jedna z nejodpornějších kreatur ruské politiky, poslanec Státní dumy Vladimir Žirinovskij, který podporuje politiku prezidenta Putina, napadl v pátek na tiskové konferenci těhotnou novinářku Stellu Dubovickou z televize Russia Today. Paradoxní je, že tato televize je poplatná moskevské vládě.

Incident začal nevinnou otázkou parlamentní zpravodajky Dubovické, zda by Rusko mělo recipročními sankcemi odpovědět na ukrajinské rozhodnutí zakázat Rusům vstup do země. Žirinovskij na to reagoval naprosto neuvěřitelným způsobem:

„Všechny jste krvežíznivé. Všechny jste nymfomanky! Zvíře sídlí mezi nohama a hloupými řečmi se ta smršť dere ven. Tak je to i s vámi. Jaké sankce? Je třeba postupovat po dobrém, s něžností!“ Pak vyzýval své asistenty, aby znásilnili či alespoň políbili novinářku. Té se ale zastaly přítomné kolegyně. Ty pak označil za „ďábelské lesbičky“.

Napadená novinářka, která je v šestém měsíci těhotenství (na první fotografii je v tričku druhá zprava) skončila se šokem v nemocnici. Stanice Russia Today žádá vyšetření případu a potrestání poslance, ale Žirinovskij má imunitu.

Předseda Státní dumy se novinářce mezitím omluvil, ale prezident Vladimir Putin, kterého Žirinovskij podporuje, k případu nechutného napadení mlčí.

 

ref


Klíčová slova: Rusko, ukrajinaDiskuse ke článku