nahoru

Karlovo náměstí je uzavřené, doprava v okolí kolabuje

sto, ČTK 12. února 2014 • 14:20
Karlovo náměstí je uzavřené, doprava v okolí kolabuje
foto: Reflex

Zátaras, který policisté vytvořili, řidič kradeného vozu prorazil. Při tom vážně zranil dva policisty, kteří v zátarasném autě seděli. Zranil se i řidič kradeného vozu.

„Všichni tři jsou při vědomí a jejich zranění jsou lehká až středně těžká. Nikdo není v ohrožení života,“ uvedla mluvčí záchranky. Podle policejní mluvčí řidič začal před policisty ujíždět poté, co ho vyzvali k zastavení kvůli podezření, že má na voze kradené registrační značky. "Řidiče vyzvali k zastavení, což ale nerespektoval a začal jim ujíždět," uvedla mluvčí.

Hlídka podle ní pronásledovala řidiče od Jižní spojky přes ulice Na Výtoni, Vyšehradská a Palackého směrem ke Karlovu náměstí, kde byl už vytvořen z dalšího policejního vozidla zátaras. Do něj řidič pronásledovaného vozu v plné rychlosti narazil, řekla Jeřábková. Doplnila, že podle následného zjištění policistů byl i vůz, se kterým řidič ujížděl, kradený.

Dopravu u Karlova náměstí v současné době řídí dopravní policisté a řidiči by měli podle nich počítat v oblasti s omezením. Podle dispečinku pražského dopravního podniku byly kvůli policejnímu zásahu odkloněny z náměstí i tramvaje. V úseku Karlovo náměstí - Lazarská dočasně jezdí přes Rašínovo nábřeží nebo přes Výtoň a Albertov.

sto, ČTK


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.