Jak se díváme na televizi? S mobilem, tabletem nebo notebookem na klíně | Reflex.cz
nahoru

Jak se díváme na televizi? S mobilem, tabletem nebo notebookem na klíně

pev25. října 2011 • 15:46
Sledování televize
Sledování televize
• foto: 
Profimedia.cz


Časy, kdy se divák po práci spokojeně rozvalil před zapnutou televizí a "vypnul", jsou podle nové britské studie, na níž odkázal server The Next Web, nenávratně pryč. Celé tři čtvrtiny Britů se dnes nespokojí s jedinou obrazovkou a během sledování televize mají po ruce alespoň jeden ze tří technologických zázraků: notebook, tablet nebo mobilní telefon.


Z výsledků průzkumu agentury Diffusion "2011 Social TV Trends", jehož autoři zkoumali televizní návyky víc než dvou tisíc respondentů, vyplývá, že mezi nejčastější "doprovodné" aktivity patří brouzdání intenetem (62 procent), používání mobilního telefonu (46 procent) a návštěva sociální sítě Facebook (38 procent).

Používání nových technologií přesto mnohdy přímo souvisí s televizním obsahem. Celých 43 procent respondentů připustilo, že jejich prostřednictvím komentovalo nebo diskutovalo o právě sledovaném televizním pořadu s fyzicky nepřítomnými známými či přáteli.

K mediálnímu "multitaskingu" se překvapivě přiznaly téměř dvě třetiny lidí starších 55 let a u mladé generace Britů můžeme bezpochyby hovořit o novém životním stylu. Stejné návyky má totiž celých 96 procent Britů ve věku mezi 18 a 24 lety.

pev

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Helmut Newton: Fotograf, před jehož objektivem ochotně zapózovala každá žena
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: V čem Češi vynikají? Obrana specifickým humorem a spotřeba alkoholu
PREMIUM X Karel Gott mit uns! Mistr jako zdroj inspirace a humoru...
PREMIUM X Gott versus Matuška: Souběžný příběh boha a čerta české pop-music
PREMIUM X Hrátky s Ovčáčkem aneb Twitterovou hravostí proti politickým dinosaurům

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější