V americkém senátu se bojovalo... o brambory | Reflex.cz
nahoru

V americkém senátu se bojovalo... o brambory

pev20. října 2011 • 06:00
barack obama
barack obama
• foto: 
Elizabeth Cromwell

 

Zdá se, že podle prezidenta USA Baracka Obamy dětem do rukou kromě cigaret nebo zbraní nepatří ani brambory. Přestože jde o nadsázku, hlava země by vysokokalorickou zeleninu v zájmu boje proti dětské obezitě nejraději vyřadila ze školního stravování.

 

V americkém senátu se bojovalo... o brambory
Zdá se, že podle prezidenta USA Baracka Obamy dětem do rukou kromě cigaret nebo zbraní nepatří ani brambory. Přestože jde o nadsázku, hlava země by vysokokalorickou zeleninu v zájmu boje proti dětské otylosti nejraději vyřadila ze školního stravování.
Podle webu The New York Times se mu to však nejspíš nepovede. Plány mu překazil americký senát, který zamítl jeho návrh omezit brambory ve školních jídelnách na jednu porci týdně.
Senátoři obešli vládní nápad schválením rozpočtového dodatku pro ministerstov zemědělství, který zakazuje stanovení horního limitu na podávání zeleniny v rámci školního stravování.
"Navrhované pravidlo by zabránilo školám podávat jeden den čerstvou kukuřici a jiný den v týdnu pečené brambory, což je naprosto absurdní výsledek," řekla webu The New York Times senátorka Susan Collinsová.

 

Podle webu The New York Times se mu to však nejspíš nepovede. Plány mu překazil americký senát, který zamítl jeho návrh omezit zeleninu s vysokým obsahem škrobu ve školních jídelnách na jednu porci týdně.

 

Senátoři obešli vládní nápad schválením rozpočtového dodatku pro ministerstvo zemědělství, který zakazuje stanovení horního limitu na podávání zeleniny v rámci školního stravování.

 

"Navrhované pravidlo by zabránilo školám podávat jeden den čerstvou kukuřici a jiný den v týdnu pečené brambory, což je naprosto absurdní výsledek," řekla webu The New York Times senátorka Susan Collinsová.

pev

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Helmut Newton: Fotograf, před jehož objektivem ochotně zapózovala každá žena
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: V čem Češi vynikají? Obrana specifickým humorem a spotřeba alkoholu
PREMIUM X Karel Gott mit uns! Mistr jako zdroj inspirace a humoru...
PREMIUM X Gott versus Matuška: Souběžný příběh boha a čerta české pop-music
PREMIUM X Hrátky s Ovčáčkem aneb Twitterovou hravostí proti politickým dinosaurům

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější