Deset podzimních knižních bomb odpáleno! | Reflex.cz
nahoru
Knižní čtvrtek Kateřiny Kadlecové

Deset podzimních knižních bomb odpáleno!

Kateřina Kadlecová6. října 2011 • 06:00
Jo Nesbo
Jo Nesbo
• foto: 
Profimedia.cz

Socialismus je pryč, nostalgie po starých dobrých časech u mnohých trvá. Pamatujete knižní čtvrtky, fronty na detektivky, síťovky a baloňáky namačkané jeden na druhý v neblahém tušení, že dneska těch knih přivezou jen pár a všechny skončí pod pultem pro známé knihkupců?

 

Dnes, 13. října, zažijeme tak trochu jiný Knižní čtvrtek: devět českých vydavatelů posílá právě dneska na pulty své nejočekávanější novinky: šestý román Umberta Eca Pražský hřbitov, o němž mi sám Eco před pár dny ve svém milánském bytě prozradil, že jeho úspěch vůbec nečekal a že se mu tahle náročná a výborná kniha vlastně psala ze všech nejhůř; pro děti vychází třetí díl sebraných spisů komisaře Vrťapky; Úvahy na prahu tisíciletí Tomáše Halíka; Bez ohlávky, rozhovor s Jiřinou Šiklovou; novinka lidového mystika Paula Coelha Alef (zisky z prodeje jeho knih ovšem nakladatelství Argo investuje do náročnější literatury); Jo Nesbø a jeho nová krimi Pentagram; ženský román Nevěra po americku od Martiny Formanové, „skladatelky voňavého prádla“ a (možná někdejší?) přítelkyně „Nejkrásnější české spisovatelky“; první české kompletní vydání Solženicynova Souostroví Gulag, třetí kniha Petry Soukupové Marta v roce vetřelce a poslední román loňského nositele Nobelovy ceny za literaturu Maria Vargase Llosy, Keltův sen. Mnohá knihkupectví připravila na tento Knižní čtvrtek, jehož tradici by nakladatelé chtěli zachovat i pro příští léta, pro své zákazníky slevy, nakladatelé se zase postarali o autogramiády a autorská čtení (kterých, pravda, mohlo být víc).

 

A co si pořídit mimo výše zmíněné výběrové desatero? Znovu vychází jedenáct komiksových povídek Franka Millera Sin City 6 – Chlast, děvky a bouchačky a taky čtyřiatřicáté číslo magazínu Živel, které se slibuje věnovat okultismu a kapitalismu.

 

Akty X 2011: Je rozhodnuto! Představujeme vítězné snímky
Reflex.cz 4. října 2011 • 11:03

Akty X 2011: Je rozhodnuto! Představujeme vítězné snímky

 

Váženou kritičku Susan Sontagovou pak nabízí nakladatelství Paseka – respektive jejích sedm esejů svázaných do knihy Ve znamení  Saturna: „Americká kritička se v sedmi živě psaných, inspirativních textech zamýšlí nad osobnostmi a dílem Antonina Artauda, Rolanda Barthese, Eliase Canettiho, Waltera Benjamina, Paula Goodmana a ,fascinujícím fašismem´ v díle Leni Riefenstahlové.“

 

A pokud máte rádi literaturu o politice a V botičkách od Diora nebo Plnou parou v politice není tak úplně to, co by vás zajímalo, pořiďte si knihu někdejšího politika Jozefa Banáše Zastavte Dubčeka! – příběh člověka, který překážel mocným, a nejznámějšího československého politika moderních dějin; napůl román, napůl životopis, jenž výborně postihuje nešťastnou dobu.


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Proč Babiš a spol. neoznámí, že spolu nechtějí dál vládnout?
PREMIUM X Analogový Instagram: Jak také může vypadat fotka pořízená mobilem
PREMIUM X Karel Steigerwald: Duo zla, Zeman s Babišem, likviduje svobodu. Vy se na to díváte
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější