nahoru

Ženy, které rodí doma, jsou nezodpovědné a vyšinuté

Jiří X. Doležal13. července 2010 • 09:50
Příliš mnoho žen podléhá příručkám psaným nezodpovědnými šarlatány
Příliš mnoho žen podléhá příručkám psaným nezodpovědnými šarlatány
• foto: 
Profimedia.cz

České úřady jsou odhodlány stíhat matky, které se nezodpovědně rozhodnou rodit doma a dítě při tom přijde k újmě. Co říct jiného než „KONEČNĚ“?

 

Pokud se rodička spoléhá na astrologii, homeopatii a léčitelství, pokud rodí doma a odmítá očkování dětí, pak se projevuje souborem příznaků těžkého klimakteria, které by měly alarmovat její blízké k tomu, aby jí co nejrychleji zajistili psychiatrickou pomoc. Protože je porod obklíčen bariérou atavismů a zdivočelých pudů, není očividná defektnost víry v domácí porod ještě dostatečně známá; z tohoto čistě patologického úkazu se díky tomu stačil stát směr, který disponuje vlastními vzdělávacími kurzy, učebnicemi a guru.

 

A není to jediný směr patologické iracionality, vázaný na děti - vzpomeňme jen na hnutí matek létajících s dětmi. To jsou vyšinuté ženštiny, které své dítě týrají vyhazováním do vzduchu, třepáním a vůbec všemožným navozováním „shaken baby syndromu“. Ani létání s dětmi, stejně jako domácí porody, dosud není úřady stíháno. Je ale velmi dobře, že když vyšinutá matka při nějaké podobné činnosti dítě zraní, tak půjde před soud.

 

Anketa
Co si myslíte o matkách, které rodí doma?
Jsou nezodpovědné a vyšinuté
77%
3949
Dělají správnou a krásnou věc
23%
1179

 

Velkou reportáž o domácích porodech najdete ve čtvrtečním Reflexu.Diskuse ke článku