nahoru

Fotografie v rakvi? Mladý pár se rozhodl pro netradiční svatební vzpomínku

Tereza Stonišová14. července 2015 • 08:00
Fotografie v rakvi? Mladý pár se rozhodl pro netradiční svatební vzpomínku
foto: Facebook

Povolání je svedlo dohromady, a proto se rozhodli v duchu své profese pořídit i svatební fotografie. Na tom by ještě nebylo nic zvláštního, pokud by ovšem ony fotky nebyly pořízeny společně se zdařile aranžovanou rakví. Jakou profesi má mladý pár?

Jenny Tay a Darren Chen pracují v pohřebním ústavu. Anglický výraz undertaker, který popisuje podstatu jejich povolání, znamená, že zrovna tihle dva připravují mrtvá těla do rakví. Jsou také zodpovědní za estetickou stránku pohřbu, tudíž i volbu rakve, její barvu, květiny, a tak dále. Mladý pár překvapil svými svatebními fotografiemi, které zveřejnil na svém profilu na Facebooku, do té míry, že si jich všimla i britská BBC.

„Naše práce je významnou součástí našich životů,“ vysvětluje pro Straits Times třicetiletý Darren, který si na podzim vezme svou o rok mladší snoubenku. Pár se nechal takto vyfotografovat v Japonsku, kde firma, jež těžko lez nazvat pouhou pohřební službou, prosperuje. Tento neobvyklý druh podnikání založili rodiče Darrena. Matka budoucího mladého manžela pro zmíněný server řekla, že jí fotografie připadaly nejprve velmi morbidní. To je koneckonců ne nepochopitelný vjem, kterým fotografie působí. „Chápu ale, že je pro ně práce důležitá. Takže jsem nápad podpořila,“ shrnuje téměř sedmdesátiletá dáma.

 

Tereza Stonišová


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře