nahoru

V Paříži po dlouhých 40 letech postaví nový mrakodrap

arb 3. července 2015 • 08:00
V Paříži po dlouhých 40 letech postaví nový mrakodrap
foto: Facebook

Zatímco v Londýně, v některých bohatých arabských zemích či v Asii rostou mrakodrapy každý den, tak v mnoha státech Evropy se tak neděje. Převládá konzervativní pohled na novou výstavbu. Například úřady v Paříži rozhodly teď až po dlouhých 40 letech o výstavbě dalšího mrakodrapu. Bude se jmenovat Tour Triangle a jeho stavba byla oficiálně schválena. Informoval o tom web news.com.au.

Tour Triangle bude 180 metrů vysoký, bude v něm kromě jiného hotel o 120 místnostech a 70 000 metrů čtverečních poslouží jako kancelářské prostory. Projekt má stát 720 milionů dolarů. Mrakodrap bude hotový v roce 2018. Mnoha Pařížanům se ale nelíbí. Prý naruší pohled na celé město.

Poslední a zároveň první mrakodrap, který byl ve vnitřní Paříži postaven, se jmenuje Tour Montparnasse. Byl postaven v roce 1973 a je vysoký 210 metrů. Mnoho Pařížanů od té doby sarkasticky říká, že nejlepší pohled na francouzské hlavní město je právě z tohoto mrakodrapu. Důvod je samozřejmě prostý: Pokud se na město díváte právě z Tour Montparnasse, tak vám tento “odporný” mrakodrap nebude kazit výhled na Paříž.¨

arb


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.