V Paříži po dlouhých 40 letech postaví nový mrakodrap | Reflex.cz
nahoru

V Paříži po dlouhých 40 letech postaví nový mrakodrap

arb3. července 2015 • 08:00
V Paříži po dlouhých 40 letech postaví nový mrakodrap
foto: Facebook

Zatímco v Londýně, v některých bohatých arabských zemích či v Asii rostou mrakodrapy každý den, tak v mnoha státech Evropy se tak neděje. Převládá konzervativní pohled na novou výstavbu. Například úřady v Paříži rozhodly teď až po dlouhých 40 letech o výstavbě dalšího mrakodrapu. Bude se jmenovat Tour Triangle a jeho stavba byla oficiálně schválena. Informoval o tom web news.com.au.

Tour Triangle bude 180 metrů vysoký, bude v něm kromě jiného hotel o 120 místnostech a 70 000 metrů čtverečních poslouží jako kancelářské prostory. Projekt má stát 720 milionů dolarů. Mrakodrap bude hotový v roce 2018. Mnoha Pařížanům se ale nelíbí. Prý naruší pohled na celé město.

Poslední a zároveň první mrakodrap, který byl ve vnitřní Paříži postaven, se jmenuje Tour Montparnasse. Byl postaven v roce 1973 a je vysoký 210 metrů. Mnoho Pařížanů od té doby sarkasticky říká, že nejlepší pohled na francouzské hlavní město je právě z tohoto mrakodrapu. Důvod je samozřejmě prostý: Pokud se na město díváte právě z Tour Montparnasse, tak vám tento “odporný” mrakodrap nebude kazit výhled na Paříž.¨

arb

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Kdo to všechno zaplatí? Možné scénáře kolem auditů na dotace Evropské unie
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Smrtící korektnost: New York Times končí s karikaturami. Reflex nikdy!
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější