nahoru

Milionářka z Číny přišla o všechny peníze a zadlužila se, přesto adoptovala 75 sirotků

Daniel Baret23. června 2015 • 15:00
Milionářka z Číny přišla o všechny peníze a zadlužila se, přesto adoptovala 75 sirotků
foto: Yahoo

V 80. letech minulého století Číňanka Li Li-ťüan pohádkově zbohatla, když investovala do dolů na uhlí. V roce 1994 pak neformálně adoptovala prvního sirotka a dala mu tak šanci na lepší život. Celkově do dnešních dnů adoptovala 75 dětí. Jenže pak přišla při neúspěšném podnikání o majetek a kvůli dětem se obrovsky zadlužila. Její příběh popsal web uk.news.yahoo.com.

Situaci Li Li-ťüan už po desetileté zhoršují čínské zákony, které dělají z adopcí velmi složitý proces. Také systém možných dotací pro podobné účely je v nejlidnatější zemi světa nedomyšlený a mnohé dary tak musela žena odmítnout.

Její současný dluh proto činí v přepočtu kolem 7,6 milionů korun. Chce ale dál pomáhat potřebným. Jak to finančně ustojí, zatím netuší.

Navíc Li Li-ťüan v podstatě ztratila kvůli pomoci ostatním i vlastního syna Siao-wena. Ten utrpěl těžké poranění páteře, ale matka nebyla přítomna u jeho operace, protože byla v té chvíli v nemocnici u jednoho ze svých adoptovaných dětí. Syn to matce neodpustil a nyní žije u babičky.

Daniel Baret


Diskuse ke článku