Problém pro mnoho cestujících: Aerolinky chtějí menší zavazadla v kabině, nebo musíte platit | Reflex.cz
nahoru

Problém pro mnoho cestujících: Aerolinky chtějí menší zavazadla v kabině, nebo musíte platit

Daniel Baret13. června 2015 • 13:00
Problém pro mnoho cestujících: Aerolinky chtějí menší zavazadla v kabině, nebo musíte platit
Problém pro mnoho cestujících: Aerolinky chtějí menší zavazadla v kabině, nebo musíte platit
• foto: 
profimedia.cz

Světové letecké společnosti, včetně těch největších, se podle německého listu Die Welt domlouvají na tom, že cestující by měli mít v kabinách letadel menší povolená zavazadla než dnes. Za větší si budou muset lidé připlatit.


Tento předpis ještě není domluvený, ale podle expertů k němu společnosti zřejmě sáhnou, protože někteří cestující skutečně „zabírají“ až příliš mnoho místa. Argumentují i tím, že odbavení bude pak rychlejší, což ale moc nedává logiku. Pravda je spíše taková, že někteří lidé nechtějí čekat dlouho na své kufry po příletu a tak si vše berou do příručních tašek.

V současnosti máte možnost vzít si do kabiny zavazadlo maximálně o rozměru 55 x 45 x 25 centimetrů. V budoucnosti to má být 55 x 35 x 20 centimetrů. Rozdíl se nezdá být na první pohled velký, ale objem by to podstatně snížilo a také celkovou váhu přepravovaných zavazadel.

V případě zemí EU navíc už dnes panují poměrně velká omezení, co vlastně můžete v zavazadlech vozit. Například větší parfémy, které se s takovou oblibou kupovaly v obchodech na letištích jako dárek, jsou minulostí. Zde se uvádí jako důvod boj s terorismem a zajištění bezpečnosti.

Daniel Baret

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější