nahoru

Rodina Amy Winehouse, která se otrávila alkoholem, kritizuje nový film o známé zpěvačce

arb 27. dubna 2015 • 17:00
Amy Winehouse
Amy Winehouse
• foto: 
Profimedia

Rodina zesnulé britské zpěvačky Amy Winehouse kritizuje dokument režiséra Asifa Kapadii s názvem Amy, který má mít premiéru příští měsíc na filmovém festivalu v Cannes. V prohlášení, které mluvčí rodiny Chris Goodman zveřejnil v neděli, se uvádí, že film je "zavádějící a obsahuje některé základní nepravdy". Informovaly o tom tiskové agentury.

Film podle prohlášení naznačuje, že rodina udělala příliš málo, aby zpěvačce pomohla. Amy Winehouse, která se dlouhodobě potýkala se závislostí na drogách a alkoholu, zemřela v červenci 2011 na náhodnou otravu alkoholem. Bylo jí teprve 27 let.

Rodina tvrdí, že film nezachycuje "obrovské úsilí" všech, kteří se Amy snažili pomoci ve všech fázích života.

Filmaři vydali vlastní prohlášení, podle nějž začali na filmu pracovat s "naprostou objektivitou" a podporou od rodiny Winehouse. Dokument je podle nich výsledkem rozhovorů se zhruba stovkou lidí, kteří zpěvačku znali, včetně jejích přátel, příbuzných, bývalých partnerů a členů hudebního průmyslu, kteří s ní spolupracovali.

Kapadia už si získal všeobecné uznání za dokument Senna o zesnulém závodníkovi Ayrtonu Sennovi.

arb


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.