Populárního moderátora Clarksona, vyhozeného z BBC, chce ruská televize | Reflex.cz
nahoru

Populárního moderátora Clarksona, vyhozeného z BBC, chce ruská televize

ort, ČTK26. března 2015 • 13:00
Jeremy Clarkson
Jeremy Clarkson
• foto: 
Profimedia.cz

Ruská státní televize Zvezda oficiálně nabídla práci místo celosvětově populárnímu moderátorovi Jeremymu Clarksonovi, čerstvě vyhozenému z britské BBC. Zvezda, která spadá pod ruské ministerstvo obrany, Clarksonovi nabídla vlastní pořad o autech.

BBC se ve středu rozhodla neobnovit s čtyřiapadesátiletým Clarksonem smlouvu, která mu vyprší koncem měsíce. Oblíbený, ale kontroverzní moderátor hojně sledované motoristické show Top Gear byl začátkem měsíce stažen z vysílání po roztržce s producentem, kterého podle médií udeřil kvůli tomu, že mu tým nezajistil po natáčecím dnu večeři.

Top Gear sleduje asi 350 milionů lidí. Jde o jeden z nejúspěšnějších a nejvýnosnějších pořadů BBC. Více než milion fanoušků z celého světa krátce po stažení Clarksona z pořadu podepsalo petici proti jeho odvolání. Na jeho pomoc přispěchal i britský premiér David Cameron. Ani to však šéfy BBC neobměkčilo.

Bez Clarksona ale klesla sledovanost nových dílů až o desítky procent.

„Milý Jeremy, vysílací společnost ruských ozbrojených sil Zvezda Vám nabízí spolupráci. Přáli bychom si, abyste se stal vedoucím motoristického pořadu naší stanice v Moskvě. Budeme velice potěšeni, pokud přicestujete do Moskvy začátkem dubna, abychom spolupráci osobně projednali,“ praví se v ruské nabídce, zveřejněné na webu stanice.

Zda Clarkson odpověděl, není známo.

Zvezda připomněla, že v Top Gear se svého času objevily i výdobytky sovětského automobilového průmyslu a sám moderátor je i velkým fanouškem vojenské techniky. Rusko a ruská auta sice až dosud kritizoval, ale „možná změní názor, až se stane vedoucím programu naší stanice“, doufají náčelníci armádní stanice.

ort, ČTK


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,680
22,880
29,620
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější