nahoru

Masový vrah Charles Manson dostal povolení vzít si 26letou přítelkyni

ČTK, ref18. listopadu 2014 • 09:38
Afton Elaine Burton a Charles Manson
Afton Elaine Burton a Charles Manson
• foto: 
mansondirect.com

Americké úřady povolily 80letému masovému vrahovi Charlesi Mansonovi oženit se s 26letou ženou, která ho navštěvuje ve vězení. Informovala o tom agentura AP, která v pondělí povolení exkluzivně získala.

Manson si odpykává doživotní vězení v kalifornském Corcoranu. Do města se z amerického středozápadu před devíti lety přestěhovala Afton Elaine Burtonová, aby byla odsouzenému nablízku. Povolení k jejich svatbě bylo podle AP vydáno 7. listopadu.

Datum svatby není v dokumentu stanoveno, ale vyplývá z něj, že dvojice má na uzavření sňatku 90 dní, jinak bude muset o povolení požádat znovu.

Burtonová před rokem magazínu Rolling Stone řekla, že ona a Manson plánují svatbu. Manson však tvrdil, že to není pravda. AP žena řekla, že Mansona miluje a že se vezmou příští týden. Popřela zprávy, že Manson o sňatek nemá zájem.

Odsouzenec a jeho "žáci" koncem 60. let minulého století povraždili v Los Angeles devět lidí včetně herečky Sharon Tateové, manželky režiséra Romana Polanského. Té bylo tehdy 26 let a byla v osmém měsíci těhotenství. Byla ubodána k smrti. Svou vražedkyni prosila, aby ušetřila aspoň její dítě.

Mason svým "žákům" nařídil, aby v Los Angeles náhodně zabíjeli obyvatele bělošské luxusní čtvrti v naději, že rozpoutají rasovou válku.

Mluvčí vězeňské správy Terry Thorntonová potvrdila, že věznice povolení obdržela. Nastávající manželé si mohou pozvat desítku svatebních hostů "zvenčí".

ČTK, ref


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,500
21,720
28,620
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější