nahoru

Zpěvák James Blunt: You're Beautiful je otravná píseň

ČTK, čip 20. října 2014 • 12:43
James Blunt
James Blunt
• foto: 
EPA

Za "otravný" označil britský zpěvák a autor písní James Blunt hit, který ho proslavil. Píseň You're Beautiful přitom pro Blunta znamenala kariérní průlom - v roce 2005 dominovala hitparádám od Spojených států po Austrálii. 

"To byla píseň, kterou lidem cpali do krku. Začalo to být otravné. A navíc si lidi začali s jejím textem spojovat autora," prohlásil Blunt v rozhovoru pro dnešní vydání časopisu Hello!

Píseň, které se prodaly více než tři miliony kopií, vypráví srdcebolný příběh muže, který zahlédl svou bývalou přítelkyni v metru s jiným. Nyní čtyřicetiletý Blunt podle agentury AFP řekl, že píseň byla cíleně zaměřená na ženské publikum, což ho připravilo o mužské fanoušky.

"Marketing nahrávky mě navíc líčil jako šíleně seriózní a vážnou osobu, a to, jak vědí všichni moji přátelé, snad ani nemůže být vzdálenější od pravdy," dodal. "Mám na kontě pár přecitlivělých, utrápených písní, díky kterým jsem známý, ale myslím, že je čas tenhle směr opustit."

Album Back to Bedlam, na kterém skladba You're Beautiful vyšla, se stalo dosud nejprodávanějším v tohoto století ve Velké Británii a celosvětově za prodej získalo platinovou desku.

ČTK, čip


Diskuse ke článku