nahoru

Katalánky toužící po nezávislosti vytáhly proti Španělům těžký trumf - podprsenky

4. září 2014 • 17:00
Katalánky toužící po nezávislosti vytáhly proti Španělům
Katalánky toužící po nezávislosti vytáhly proti Španělům
• foto: 
Botigues independentistes

Día de Cataluña je den, který si Katalánci připomínají vždy 11. září. Zejména místní nacionalisté, kteří požadují odtržení od Španělska, jej považují za klíčové datum. A těší se na něj i obchodníci, protože zboží, které souvisí s Katalánskem, se výborně prodává. Hitem letošního roku mají být podprsenky. Informoval o tom web thelocal.es.

11.září si Katalánci připomínající porážku regionu během války o španělské dědictví. V oblasti, kde je hlavním městě Barcelona, přitom pořád sílí požadavek po nezávislosti. Jenže vláda v Madridu odmítá povolit referendum o této otázce, považovala by ho za nelegální.

Loni Katalánci proto v září vyvěsili svoji žluto-červeno-modrou vlajku úplně všude a vytvořili 400 kilometrů dlouhý lidský řetěz, který volal po samostatnosti.

Z „horečky po nezávislosti“ profitují zejména obchodníci, kteří prodávají prakticky všechno v barvách katalánské vlajky. Letos má být hitem podprsenka z butiků „Botigues independentistes“.

Podprsenky jsou vyrobeny v jediné velikosti a mají tak dokumentovat společnou touhu všech po samostatnosti Katalánska.Diskuse ke článku