nahoru

Ve finále mistrovství světa dnes může Messi vstoupit mezi fotbalové legendy. Pokud vyhraje Argentina

ČTK, ref13. července 2014 • 17:54
Messi
Messi
• foto: 
Profimedia

Ve finále mistrovství světa dnes nastoupí Argentina proti Německu a Lionela Messiho může tento zápas vynést mezi takové legendy, jakými jsou Diego Maradona nebo Pelé. Titul mistra světa je totiž jedinou trofejí, která Messimu chybí ve sbírce, v níž jsou mimo jiné čtyři Zlaté míče pro nejlepšího fotbalistu světa.

Na šampionátu se podepsal pod šest z osmi branek Argentiny - čtyři dal a na dvě přihrál. Přehnané spoléhání na Messiho by ale mohlo být největší argentinskou slabinou. Jihoameričané sice na turnaji čtyřikrát udrželi čisté konto, všechny zápasy ale vyhráli o gól a v semifinále s Nizozemskem zvítězili dokonce až v penaltovém rozstřelu.

Naopak Německo je rozjeté, dalo 17 gólů a v semifinále šokovalo domácí Brazílii drtivou výhrou 7:1. Větší šance mu dávají i sázkové kanceláře, Argentina však věří, že ve finále obrátí všechny předpoklady naruby.

Zápas o zlato začne na slavném stadionu Maracaná v Riu de Janeiro v 21:00 SELČ. Německo má před ním na kontě tři mistrovské tituly z let 1954, 1974 a 1990, Argentina triumfovala v letech 1978 a 1986.

ČTK, ref


Diskuse ke článku