nahoru

Šestnáctiletá Mexičanka zabila „přítelkyni“, protože dala na Facebook její nahou fotografii

Daniel Baret2. dubna 2014 • 08:09
Anel Baézová, která byla zavražděna přítelkyní z Facebooku, je na fotografii vpravo
Anel Baézová, která byla zavražděna přítelkyní z Facebooku, je na fotografii vpravo
• foto: 
Facebook

Sociální sítě někdy vedou k zcela neuváženým činům a údajné „přátelství“ může v extrémním případě skončit i vraždou. Takový případ se v březnu odehrál v Mexiku. Informoval o tom tamní web Notus.

Na Facebooku se delší dobu kamarádily Erandy Elizabeth Gutiérrezová a Anel Baézová, obě šestnáctileté. Často sdílely společné fotografie a podle mnoha lidí se navštěvovaly a trávily spolu i volný čas. Před časem ale Baezová umístila na sociální síť fotografii, na které byly holky nahé. Přátelství se rázem změnilo v nenávist.

Gutierezová několikrát vyhrožovala na Twitteru (účet už byl zrušen) své bývalé kamarádce smrtí, ale nikdo to nebral vážně. Baezová se proto rozhodla situaci vyřešit tím, že pozvala druhou dívku domů, aby se usmířily. Schůzka se uskutečnila 19. března ve městě Guamúchil (mexický stát Sinaloa). V domě hostitelky vzala Gutierezová dlouhý kuchyňský nůž a několika desítkami ran „přítelkyni“ z Facebooku zabila.

Policie ji vypátrala po několika dnech. Vzhledem k její neplnoletosti ji hrozí jen šest let vězení.

Daniel Baret

Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější