nahoru

Zůstane stávající koalice? Většinu 107 poslanců by měla i koalice ANO s ODS

Miroslav Cvrček 21. října 2017 • 16:55
Koalice ANO a ODS?
Koalice ANO a ODS?
• foto: 
ČTK, Archiv Blesku

107. Z průběžných výsledků plyne, že většinu se 107 křesly ve sněmovně by mohly mít dvě koaliční vlády. Stávající parta ANO, ČSSD a KDU-ČSL. Anebo ANO a ODS. Možná že druhá varianta by byla v praktických otázkách funkční víc než dosavadní trojkoalice.

Kromě opatrného přístupu k Evropské unii a imigrační politice, včetně kvóta na migranty, by to byla daňová politika. Zatímco ČSSD všeobecnému snižování daní v koalici bránila, ODS a ANO by se na tom mohly dohodnout.

Konečné výsledky voleb v ČR

Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00 %
Účast: 60.84 %
29.64 %
ANO
11.32 %
ODS
10.79 %
Piráti
10.64 %
SPD
7.76 %
KSČM
7.27 %
ČSSD

Otázka je, zda tyto dvě strany překlenou rozpory, které vvvolává EET, kontrolní hlášení nebo postup finanční správy a zejména jejího šéfa osoba Martina Janečka. A také samotného Andreje Babiše. Navzdory programové blízkosti by totiž koalice s Babišem mohla pro ODS znamenat smrt, neboť občanské demokraty volila značná část lidí právě z důvodů odporu vůči Babišovi.

Teoretických variant je ale víc. Podobnou většinu by daly dohromady i ANO s Piráty, nebo s Okamurovou SPD.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

O ekonomických dopadech voleb čtěte na E15.czKlíčová slova: volby, volby 2017


Prezidentské volby v USA

Kandidáti Volby online Donald Trump Joe Biden Termíny voleb

Americké prezidentské volby probíhají kvůli složitému systému po většinu roku 2020 a vyvrcholí 3. listopadu 2020. Volby už v únoru začaly primárkami. Předvolební průzkumy ukazují, že Donald Trump to bude mít s obhajobou velmi těžké. Reflex.cz mapuje volby po celém světě. Podívejte se na volební speciál.


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.