Za dálnici D1 se mělo ve volbách rituálně popravovat. Bohužel ani to se nestalo | Reflex.cz
nahoru

Za dálnici D1 se mělo ve volbách rituálně popravovat. Bohužel ani to se nestalo

Viliam Buchert21. října 2017 • 14:30
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek.
• foto: 
Profimedia

Ve čtvrtek a pátek jsem po nějaké době jel z Prahy do Brna po nechvalně známé dálnici D1. Vím, že neřeknu většině lidí nic nového, ale do Brna nám cesta ve čtvrtek trvala přes 4 hodiny. V pátek byl směr na moravskou metropoli ucpán ještě delšími kolonami. Protože se jedná o nejdůležitější dopravní tepnu republiky, měli by za to nést někteří lidé odpovědnost. Ale reálnou odpovědnost. Třeba vládní koalice ČSSD, ANO, KDU-ČSL. Vládla čtyři roky, což není tak krátká doba na úpravy jedné silnice, ale situace na D1 se nelepší a nelepší.

Jistě, není to pouze problém současné vládní koalice, dálnice D1 je doslova „průserem“ dlouhá léta. Je to dokonalý důkaz toho, jak politici v některých věcech neříkají pravdu ani před volbami, ani po volbách. Vlastně nikdy.

Zvláštní je, že voliči ale nejrůznější strany za neschopnost zásadně pohnout s infrastrukturou v České republice při hlasování do Poslanecké sněmovny opakovaně rituálně nepopravují. Bez dobré infrastruktury se přitom neobejdeme a omezuje to naší konkurenceschopnost.

Konečné výsledky voleb v ČR

Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00 %
Účast: 60.84 %
29.64 %
ANO
11.32 %
ODS
10.79 %
Piráti
10.64 %
SPD
7.76 %
KSČM
7.27 %
ČSSD

Například lidovecký ministr dopravy Milan Šimonovský mi v rozhovoru v roce 2002 řekl, že se postará o to, že za jeho funkčního období bude mít dálnice D1 v obou směrech tři jízdní pruhy, aby se konečně doprava na ní zlepšila. Ano, čtete správně, psal se rok 2002. Dnes jsme o dlouhých 15 let dál a situace vyřešena není.

Lidovci byli další čtyři roky ve vládě a po D1 se pořád nedá normálně jezdit. Není to jen jejich vina, ta rozhodující leží za poslední roky na hnutí ANO 2011, jehož předseda Andrej Babiš o mnohém sní, ale spánek má zřejmě hodně hluboký, protože se mu ty sny pak nevybavují.

Hnutí ANO patřilo v posledním funkčním období ministerstvo dopravy. Ministři zde byli Antonín Prachař a Dan Ťok. No a ministr Ťok, který by si měl sypat popel na hlavu, kandidoval dokonce z prvního místa kandidátky ANO v Karlovarském kraji. Je to výsměch. Navíc i silnice do Karlových Varů se také řeší pouhých několik desítek let, že pane ministře.

Proč by se ale vlastně nejvyšší představitele státu o dálnici D1 a další silnice zajímali, když oni je často prokličkují s majáčkem na střeše.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

O ekonomických dopadech voleb čtěte na E15.czKlíčová slova: dálnice, praha, Brno, politika, ekonomika, volby


Prezidentské volby v USA

Kandidáti Volby online Donald Trump Elizabeth Warrenová Joe Biden Bernie Sanders Kamala Harrisová

Americké prezidentské volby budou probíhat po většinu roku 2020 a vyvrcholí 3. listopadu 2020. Volby už v únoru začínají primárkami. Přes špatný mediální obraz existují důvody, proč Donald Trump může znovu vyhrát. Ovšem uniklé průzkumy naznačují, že to bude mít těžké.

Reflex.cz mapuje volby po celém světě. Podívejte se na volební speciál.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější