nahoru

Co pro vás chystáme na víkend a proč sledovat volby s Reflex.cz

red21. října 2017 • 07:00
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek.
• foto: 
ČTK

V sobotu ve 14:00 se zavřou volební místnosti. Už hodinu před tím začne náš on-line přenos z voleb s aktuálními informacemi a komentáři. Později přijdou na řadu komentáře a videokomentáře Bohumila Pečinky, Karla Steigerwalda, Cyrila Höschla či Jefima Fištejna.

Podrobné průběžné výsledky voleb najdete zde. Uvidíte tam celkový průběh hlasování, ale také výsledky za jednotlivé územní celky.

Podle pátečního videokomentáře Bohumila Pečinky jde v těchto volbách o charakter politického režimu. Tvrdí, že některé strany, které se patrně do sněmovny dostanou, chtějí korekce polistopadového režimu. A dle komentátora Reflexu hrozí, že takové strany získají ústavní většinu. “Volit má smysl,” říká.

120 minut pro otužilé televizní diváky: Poslední předvolební noc s Václavem Moravcem a…

Jiří Štefek ve svém textu upozorňuje na systém preferenčních hlasů, takzvaného kroužkování. Připomíná, že v minulých volbách do sněmovny i díky kroužkům přeskočila uchazeče na kandidátkách umístěných výše řada nováčků. A skákat se bude i letos.

Jestli ale nechcete čekat, až komise sečtou všechny hlasy, podívejte se na maďarského jezevčíka Jovőlátonaka, který se ještě nikdy nespletl a s jistotou předpověděl i výsledky českých voleb.

Pokud chcete zavzpomínat na minulé volby, podívejte se, jak je komentoval Reflex.

Během soboty najdete na reflex.cz další postřehy, zajímavé souboje v jednotlivých krajích a statistiky.

Ekonom Vladimír Pikora: Po volbách přijde naštvanost nejvyššího stupně
Jediné video, které potřebujete vidět před volbami: Neomylný maďarský jezevčík…

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

O ekonomických dopadech voleb čtěte na E15.cz

red


Klíčová slova: volby 2017, volby


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Orgány EU Pravomoci EP Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,650
22,710
29,250
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější