nahoru

Co pro vás chystáme na víkend a proč sledovat volby s Reflex.cz

red 21. října 2017 • 07:00
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek.
• foto: 
ČTK

V sobotu ve 14:00 se zavřou volební místnosti. Už hodinu před tím začne náš on-line přenos z voleb s aktuálními informacemi a komentáři. Později přijdou na řadu komentáře a videokomentáře Bohumila Pečinky, Karla Steigerwalda, Cyrila Höschla či Jefima Fištejna.

Podrobné průběžné výsledky voleb najdete zde. Uvidíte tam celkový průběh hlasování, ale také výsledky za jednotlivé územní celky.

Podle pátečního videokomentáře Bohumila Pečinky jde v těchto volbách o charakter politického režimu. Tvrdí, že některé strany, které se patrně do sněmovny dostanou, chtějí korekce polistopadového režimu. A dle komentátora Reflexu hrozí, že takové strany získají ústavní většinu. “Volit má smysl,” říká.

Jiří Štefek ve svém textu upozorňuje na systém preferenčních hlasů, takzvaného kroužkování. Připomíná, že v minulých volbách do sněmovny i díky kroužkům přeskočila uchazeče na kandidátkách umístěných výše řada nováčků. A skákat se bude i letos.

Jestli ale nechcete čekat, až komise sečtou všechny hlasy, podívejte se na maďarského jezevčíka Jovőlátonaka, který se ještě nikdy nespletl a s jistotou předpověděl i výsledky českých voleb.

Pokud chcete zavzpomínat na minulé volby, podívejte se, jak je komentoval Reflex.

Během soboty najdete na reflex.cz další postřehy, zajímavé souboje v jednotlivých krajích a statistiky.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

O ekonomických dopadech voleb čtěte na E15.cz

red


Klíčová slova: volby, volby 2017


Prezidentské volby v USA

Kandidáti Volby online Donald Trump Joe Biden Termíny voleb

Americké prezidentské volby probíhají kvůli složitému systému po většinu roku 2020 a vyvrcholí 3. listopadu 2020. Volby už v únoru začaly primárkami. Předvolební průzkumy ukazují, že Donald Trump to bude mít s obhajobou velmi těžké. Reflex.cz mapuje volby po celém světě. Podívejte se na volební speciál.


Diskuse ke článku