Zaorálkovo předvolební probuzení: Mluví pravdu o Babišovi! | Reflex.cz
nahoru

Zaorálkovo předvolební probuzení: Mluví pravdu o Babišovi!

Jiří X. Doležal18. října 2017 • 14:00
Lubomír Zaorálek - ilustrační snímek.
Lubomír Zaorálek - ilustrační snímek.
• foto: 
Profimedia.cz

Zaznamenal jsem v rámci probíhající předvolební kampaně zázrak. Politici, dokonce i sociální demokraté, týden před volbami přestávají obligátně lhát a začnou z nich padat výroky, jež vypadají celkem rozumně a pravdivě. Je opravdová škoda, že tento úkaz můžeme pozorovat jen před volbami.

ČSSD měla včera tiskovku, na níž došlo k náhlému vystřízlivění ministra Lubomíra Zaorálka. Na pana ministra to prostě přišlo a bez ohledu na to, že je zkušený politik, začal mluvit pravdu. Zaorálek hodnotil praxi zajišťovacích příkazů, kterými již Finanční správa zlikvidovala řadu prosperujících firem konkurujících Babišovi.

„Na příštím jednání vlády budu požadovat okamžitý odchod pana Janečka (rozuměj šéfa Generálního finančního ředitelství). Stejný postup budu požadovat i vůči paní Schillerové (rozuměj náměstkyni ministra financí). Je nepřípustné, aby byl někdo zlikvidován jen kvůli konkurenci. Pan Babiš si zaslouží, aby zajišťovacím příkazem bylo zajištěno jeho rodinné sídlo Čapí hnízdo.“ A bylo to venku.

3 nepravdy o volbách aneb Proč hodit hlas a nenechat za sebe rozhodovat souseda

Je samozřejmé, že takovéto vyjádření vyvolá pozornost. Ano, vše, co pan Zaorálek řekl, je samozřejmě pravda a panování Babiše bylo obrovským malérem pro celou zemi, z něhož se bude společnost vzpamatovávat ještě dlouho — pokud si ovšem lid nezvolí Babiše znovu. Babišovi podřízení pracující pro stát likvidovali Babišovi konkurující firmy — a to je jen malý kousíček. Taky tu někdo zásadně ovlivňoval obsah důležitých novin a řídil jejich redakci přes poskoka Přibila, taky tu někdo neplatil daně z dluhopisů, taky tu někdo ukradl padesát miliónů evropských dotací, na které neměl nárok…

Ale o tom nebyla v úterý řeč. V úterý se mluvilo o zajišťovacích příkazech a pan Zaorálek zepsul Babiše hůř než Svobodné fórum. Pravdivě. Ovšem jaksi pozapomněl, že celou tu dobu, co tu teď Babiš dělal neplechu, celé ty čtyři roky, co jako podnikatel enormně bohatl a jako ministr bojoval proti zlodějinám, mu Zaorálek se svou partou socanů tančících haku svítil.

Vše o parlamentních volbách na Reflex.cz >>>

Této zemi je prd platné, že týden před volbami konečně říká jedna koaliční strana o jiné koaliční straně pravdu. Tuto zemi těžce poškodilo, že to zcela nepřijatelné chování Andreje Babiše sociální demokraté akceptovali a kryli. Takže když chce někdo mluvit o Babišových zlodějinách, musí také mluvit o tom, kdo mu při nich dělal koaličního partnera. To však Zaorálek neudělal.

Nepropadejme optimismu, že by zázrakem sociální demokrat přestal lhát. On nelže jen týden před volbami — a den po nich už, pokud tak dopadne hlasování, bude s chutí s tímtéž Babišem dojednávat koalici. Vždyť taková je socanská morálka už léta.

Babiš zaútočil na Sobotku silou estébáka, ale pobili se navzájem
Karel Steigerwald 17. října 2017 • 16:42

Babiš zaútočil na Sobotku silou estébáka, ale pobili se navzájem

Dva volební dny jsou vyhazováním peněz. Stačí jeden a volit by se mělo i poštou či …

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

O ekonomických dopadech voleb čtěte na E15.czKlíčová slova: Babiš, zaorálek, volby


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,790
29,590
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější