Babiš a Faltýnek: Vesele krademe dál a nenecháme se zastavit! | Reflex.cz
nahoru

Babiš a Faltýnek: Vesele krademe dál a nenecháme se zastavit!

Jiří X. Doležal25. září 2017 • 16:30
Změnu dotáhneme, tvrdí na bilboardu Babiš s Faltýnkem.
Změnu dotáhneme, tvrdí na bilboardu Babiš s Faltýnkem.
• foto: 
Facebook

Český volič je nejodolnější tvor na planetě. Jak ukazuje současná předvolební kampaň, vydrží český občan takové dávky imbecility a drzosti, že by to zahubilo hrocha. Jmenovitě volební heslo Andreje Babiše s Jaroslavem Faltýnkem vypadá, jako by si z nás oba gentlemani dělali zcela nepokrytou srandu. 

Tu fotku jsem zahlédl na facebookové zdi svého kamaráda a okamžitě jsem se rozesmál. Čeští trollové jsou obdivuhodní svou invencí a pohotovostí, napadlo mne. Pak jsem se ale na fotku podíval ještě jednou a přestalo se mi to jaksi pozdávat. Pocházela ze serveru fervolby.cz a ani po velkém zvětšení jsem nenalezl nějaké stopy po tom, že by šlo o fotomontáž.

Tak jsem prolistoval český internet a s hrůzou musel konstatovat, že si z nás Babiš s Faltýnkem dělají tak nepokrytou srandu, že je to o pár facek. A že jejich jistota, že je slabomyslní požírači kosteleckých buřtíků zvolí znovu, jim dovoluje takovou míru arogance a jízlivosti, až to zaráží.

Volební kampaň ANO: Babišovo bla bla bla, které je tak blbé, že by mohlo být v učebnicích

Na fotce je totiž zachycen plakát s heslem „Nenecháme se zastavit. Změnu dotáhneme. Tým Babiš a Faltýnek.“ A je pravý, nejde o výsměch či sarkasmus. Obdobné plakáty má Babiš i s dalšími exponenty svého hnutí, třeba se Stropnickým. Ovšem udělat si takový plakát s Faltýnkem a ozdobit ho uvedeným heslem je fakt chucpe.

Pokud totiž vzpomeneme, jakých nejvýraznějších změn duo Babiš–Faltýnek zatím docílilo, tak se zákonitě musíme dostat ke cause Čapí hnízdo. Naše milá dvojice nejdříve změnila vlastnickou strukturu farmy, aby přestala být součástí Agrofertu a budila dojem malého podniku. Vlastníkem se najednou stali anonymní akcionáři — a to byla ta první zásadní změna dua Babiš–Faltýnek.

V Babišových drůbežárnách jsem nevydržela ani tři týdny, politici selhali, říká…

Druhou zásadní změnou bylo, když díky změně jako první zázrakem farma dostala evropskou dotaci určenou pro malé a střední podniky. No a konečně třetí změnou bylo, když se Čapí hnízdo opět jako zázrakem majetkově vrátilo, obohacené o padesát nepoctivě získaných miliónů dotací pro někoho jiného, pod ochranná křídla Babišova Agrofertu. Takže hesla typu Dotáhneme změnu či Nenecháme se zastavit v podstatě říkají: „Nenecháme se zastavit v našich zlodějinách, podvodech a lžích.“

Proto prosím, aby si pan Babiš nechal udělat ještě jednu sérii billboardů. Heslo by zůstalo stejné: „Změnu dotáhneme.“ Ovšem s panem velkouzenářem by tam nebyl Faltýnek, ale tři velké osobnosti na K naší moderní historie: Krejčíř, Kožený a Kajínek. Odhodlání nenechat se zastavit v okrádání by tito pánové ukázali stejně dobře, ne-li lépe než Jaroslav Faltýnek. Proto netrpělivě čekám na další Babišovy billboardy. Dotáhněte to, pane továrníku!

Selský rozum: Mnoho povyku pro nic kolem filmu o Babišovi
Jiří X. Doležal 17. září 2017 • 21:08

Selský rozum: Mnoho povyku pro nic kolem filmu o Babišovi

Češi patří mezi nejšťastnější národy světa. Proč je tedy dokáže tolik vytočit Babiš,…

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

O ekonomických dopadech voleb čtěte na E15.czKlíčová slova: babiš, faltynek, volby, kampaň


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,700
22,730
30,000
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější