Pavel Bělobrádek: Levicově zemřít, pravicově chcípnout! | Reflex.cz
nahoru

Pavel Bělobrádek: Levicově zemřít, pravicově chcípnout!

Milan Tesař7. září 2017 • 17:30
Pavel Bělobrádek.
Pavel Bělobrádek.
• foto: 
fotomontáž Jan Ignác Říha

Tak nám v létě podle Bělobrádka chcípnul pes. Jmenoval se Máňa, smíšená fenečka, dožila se (sorry, Pavle) požehnaných patnácti let. Měli jsme vztah, to nelze popřít. Jaký byl? Naprosto spolehlivý. Já se jí pořád na něco ptal (proč se vyčurala v předsíni, jestli neví, kde mám mobil, a jestli jí běží čas stejně rychle jako mně) a ona mi nikdy neodpověděla.

Neměla k dispozici víc než ten „Holanův“ pohled plný zatraceného psího údělu. Tak nějak to napsal Ota Pavel. Oddanost nebo kousnutí. Nic mezi tím. Nesmírně mě to obohatilo, protože na všechny své otázky jsem si musel odpovědět sám.

Co tedy s tím Bělobrádkem? Touží zvířata umírat, anebo jim stačí chcípnout? Osobně bych byl pro, že chcípnout může leda motor u auta, ale všechno jsou to jenom slova. Lajka v kosmické lodi pět hodin po startu chcípala, nebo umírala? Asi jí to bylo egál. To zvíře bylo přehřáté, vystresované a sloužilo vlasti. Taky nebudu tvrdit, že umřela moucha, když jsem ji sekundu předtím sprovodil ze světa tlustým časopisem.

Vše o parlamentních volbách 2017 na Reflex.cz >>>

Bělobrádek ve svém tweetu (snad s nadsázkou) píše, že obdařit zvíře lidskými výrazy a pak je litovat je levicové a liberální. Pokud ale o humor nejde (kdo se má v jemné ironii našich politiků vyznat), ani Bělobrádek není lidský. Je jenom lidovec, jeden z drtivé většiny velkých zvířat z čeledi politiků, kteří bývají bez nálepky levice a pravice bezradní jako ti psi, co ztratili pána.

Než žít takový život, není opravdu lepší chcípnout?

A ještě otázka na závěr: Když lidská rodina ve snaze ušetřit prachy pohřbí otce do papírové urny za šest padesát, je to spíš pravicový, nebo levicový přístup? A jak to vidí pozůstalí – umřel jim táta? Anebo chcípnul?

Téma U lidovců chcípl pes si přečtěte v novém tištěném Reflexu, který vyšel ve čtvrtek 7. září.

Reflex 36/2017

Psi přece umírají, pane Bělobrádku!
Jiří X. Doležal 29. srpna 2017 • 23:13

Psi přece umírají, pane Bělobrádku!

Je suis Bělobrádek aneb Co zůstalo skryto za radou k nalezení nového chlapa

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

O ekonomických dopadech voleb čtěte na E15.cz
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,700
22,730
30,000
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější